Dota 2 Battle Pass Sahipleri İsyanda!

Dota 2 Battle Pass sahiplerine özel Wrath of the Mo’rokai oyun modu çıktı. Fakat oyuncuların tepkisi hiç de olumlu değil, özellikle Dota 2 Subreddit’i isyanda.

Son birkaç yıldır her gerçekleştiğinde ödül havuzu rekoru kıran Dota 2 turnuvası The International (TI) bu sene de kendi rekorunu kırmıştı. Valve turnuva için yalnızca 1.6 milyon dolar ödülü kendisi ortaya koymasına rağmen ödül havuzunun 25 milyon doları geçme sebebi ise Battle Pass. Valve satılan her Battle Pass’in ya da puanlarının gelirinin %25’ini ödül havuzuna ekliyor. Yani Battle Pass çıktığından beri 100 milyon dolar kazandı. Tabii Dota 2 Battle Pass sahiplerinin de bu yüzden beklentisi artıyor.

Wrath of the Mo'rokai, açıklanan yeni Battle Pass oyun modu.

Açıklanan Yeni Oyun Modu

Oyuncuların şikayetlerinin çoğu verdikleri paranın karşılıklarını alamadıkları yönünde. Mo’rokai’nin daha önce yapılan New Year Beast modunun bir klonu olduğu çok belirgin. Dark Willow’un başrolde olduğu bu oyun modu, Heroes of the Storm’daki oynanış mantığına benziyor. Takımca esans toplayıp her 5 dakikada bir üssünüzde ortaya çıkan Mo’rakai adlı ejderhayı güçlendirerek onun rastgele gittiği bir koridorda savaşıyorsunuz. Fakat buna benzer, hatta neredeyse aynı olan bir oyun modu 2015’te çıkarılmıştı. Ayrıca topluluk tarafından yapılan benzer oyun modları, oyunun Arcade bölümünde mevcut. Dolayısıyla sevdiği bu oyuna para yatıran insanlar Valve’ın eski oyun modunu geri dönüştürmesine sevinmedi.

“Buramıza kadar geldi!”

Hazır Reddit’teki gündem, sorunlara kaymışken kullanıcılar da bunu fırsat olarak görüp oyunun sorunlarını belirtmeye başladılar. Oyunun Source 2’ye geçmesiyle beraber oyuncu profillerinin yüklenmemesi, sandık açınca içinden çıkan eşyanın geç düşmesi, her güncellemeyle birlikte oyunda yavaşlamalar ve güç kullanımının artması, Valve’ın nadiren iletişim kurması bu sorunlardan başlıcaları.

Ayrıca kullanıcıların yaptığı eleştirilerin büyük bir çoğunluğu yeni oyuncuların oyuna başlamakta güçlükler çekmesi yönünde. Oyunun eğitsel açıdan zayıf kaldığı ortada. Dota 2 gibi zor bir oyunun kötü bir eğitim sistemine sahip olması yeni oyuncuları itebiliyor. Eğer eğitim aşamasını geçse bile, çok fazla smurf hesap bulunduğu için yeni ouncular oyundan çabucak soğuyor.

Umalım ki Valve, bu gelen yoğun tepki üzerine en azından bir iletişim kurmayı dener, ve sorunları çözmeye başlar.

Red Dead Redemption 2 PC’ye Mi Geliyor?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!