2018’de Bilgisayarınızı Zorlayacak Oyunlar

Son Güncelleme Tarihi:

Oyuncu kitlesi için dopdolu bir sene olan 2018’de bilgisayarınızı zorlayacak oyunlar karşınızda.

1 – Shadow of the Tomb Raider (14 Eylül 2018)


Son oyunlarının hikayeyle birlikte grafikleriyle de öne çıktığını söyleyebiliriz. Croft efsanesinin derinliklerine dalacağımız yeni oyunun güçlü bilgisayarlarda oynanabileceği tahmin ediliyor. Serinin bir önceki oyunu olan Rise of the Tomb Raider’a baktığımız da önerilen ekran kartının Nvidia GTX 970 ve önerilen işlemcinin Intel Core i7-3770K olduğunu görüyoruz. Buradan yola çıkarak yeni oyun olan Shadow of the Tomb Raider’ın bilgisayarlarımızı gerçekten zorlayacağınız söyleyebiliriz.

2 – Just Cause 4  (4 Aralık 2018)


Oyun dünyasında özgürlük kavramına neredeyse yeni bir boyut kazandıran seri Just Cause serisinin yeni oyunu da bu listeye dahil. Eski oyunlardan hatırlayacağınız üzere, seri adeta “Vur, kır, parçala!” kavramını oyunculara getiriyor. Böyle bir oyun, güzel grafikler ile buluşunca da ortaya bilgisayarları zorlayacak yeni bir şey çıkıyor.

3 – Fallout 76  (5 Ekim 2018)


Gelelim E3 2018’in en büyük sürprizlerinden bir tanesine; Fallout 76 tamamen online bir şekilde oyuncular ile buluşacak. Bethesda firmasının şüphesiz en büyük kozlarından birisi olan Fallout serisi çoğu zaman güçlü bilgisayarlara ihtiyaç duymuştu, hele ki haritaların büyüklüğünü düşününce kimi zaman donanım olarak az şey istediğini bile söyleyebiliriz. E3 2018 etkinliğinde söylenene göre harita bir önceki oyun olan Fallout 4 haritasının 4 katı büyüklüğünde olacak. Bu denli büyüklükteki bir harita ve grafikler bir araya gelince, bilgisayarınızı zorlayacak oyunlar arasında olmaması kabul edilebilir değil.

4 – Assassin’s Creed Odyssey (5 Ekim 2018)


Ubisoft firmasının kimi zaman suyunu sıktığı söylenen serisi Assassin’s Creed’in yeni oyunu da optimizasyon anlamında merak konusu. Serinin bir önceki oyunu Assassin’s Creed: Origins’in optimizasyon anlamında hiçte fena olmadığını söyleyebiliriz. Bakalım Yunan mitolojisine kayan yeni oyun oyuncularla nasıl buluşacak.

5 – Battlefield V (19 Ekim 2018)


Battlefield 1’in serinin potansiyel gücünü tamamen ortaya dökmesinin ardından yeni oyun için geliştirme aşaması hızlanmış oldu. Grafikleri, konusu ve oynanışı ile serinin en iyi oyunlarından biri haline gelince EA Games işleri hızlandırdı ve Battlefield V, 2018 yılı için yetiştiriliyor. Asıl merak edilen soru ise bu kadar aceleye getirilmiş bir oyunun, optimizasyon anlamında çuvallayıp, çuvallamayacağı.

6 – Call of Duty: Black Ops 4 (12 Ekim 2018)


Call of Duty serisine neredeyse zıt bir yolda ilerleyen Call of Duty: Black Ops 4’de bu sene oyuncular ile buluşacak oyunlar arasında. Serinin kötü gidişatına bir dur demek istenildiğini bir çoğumuz biliyoruz. Eski oyunları ile oldukça büyük bir kitle toplamayı başaran efsane seri Call of Duty bakalım bu sefer bizi şaşırtabilecek mi.

7 – Metro Exodus (22 Şubat 2019)


Uzun süredir yeni oyunu beklenen serilerden bir tanesi Metro. Yeni geliştirilen RTX yani gerçek zamanlı ışık izleme teknolojisi ile geliştirildiği söylenen oyun için birçok ünlü isim “Gelmiş geçmiş en iyi grafikli oyun” başlığını kullanmıştı. Yayınlanan oyun içi video beklentileri bir tık aşağı çekmiş olsa da hala mükemmel grafiklere sahip diyebiliriz. Bu denli grafiklerin bilgisayarınızı zorlayacak oyunlar listesinde bulunmaması haksızlık olurdu.

Gelmiş Geçmiş En İyi Grafikli Oyun Metro Exodus!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!