Gelmiş Geçmiş En İyi Grafikli Oyun Metro Exodus!

Ortaya atılan bazı söylentilere göre Metro Exodus bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi grafiklere sahip oyun olabilir. 

Her ne kadar grafikler çok önemli değil, oyun önemli desek de, bazı oyunlarda grafik en önemli etkenlerden birisi. Geçtiğimiz E3 2017 etkinliğinde duyurulan Metro serisinin yeni oyunu Metro Exodus hikayesi, oynanış mekanikleri ve grafikleri bakımından izleyen milyonlarca oyuncuyu gerçekten heyecanlandırmıştı. Oyunun yayınlanan ilk fragmanına baktığımızda çoğu oyunda olduğu gibi oyun içi grafiklerin tanıtım videosuna kıyasla düşürüleceğini düşünüyorduk. Geliştirici ekip 4A Games, yeterli donanıma sahip bilgisayarlarda bu grafiklerle oynayabileceğimizi Twitter üzerinden bir Tweet ile belirtti. Konsol kısmında ise hala soru işaretleri var.

Geliştiriciler, Nvidia’nın yeni geliştirdiği RTX yani gerçek zamanlı ışık izleme teknolojisini kullanarak oyunu geliştirmeye devam ettiklerini söylediler. RTX(Real-time ray tracing tech) normal ışıklandırmaya göre nasıl bir fark yaratıyor ? Epic Games hem kendileri hem de bekleyenler teknolojinin nasıl bir aşamada olduğunu görmek için Star Wars temalı bir video yayınladı.

Metro Exodus’un çıkışı için bir tarih verilmemiş olmasa da 2018 yılının son dönemlerinde çıkması bekleniyor. Seriyi daha önce oynayanların uzun zamandır merak ile beklediği yeni oyun bu haberden sonra ilgileri iyice üzerine çekmiş durumda.

Sıradaki Rainbow Six Siege Operatörleri Sızdırıldı Mı ?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!