Zula Süper Lig’in 1. Sezonu’nun Kazananı Galatasaray Espor!

Son Güncelleme Tarihi:

Galatasaray Espor, Zula Süper Lig’in 1. sezon finalinde 1907 Fenerbahçe’yi 3-0 yenerek şampiyonluğa adını yazdırdı ve Zula International Cup’a gitmeye hak kazandı.

Zula’nın en iyi 8 takımının yer aldığı Zula Süper Lig sona erdi. 1907 Fenerbahçe, Galatasaray Espor, Gamers of Future, ICE, Mod-Z, Outlaw, Oyun Hizmetleri ve Vengeance takımlarının yer aldığı, 200.000 TL nakit para ödül havuzuna sahip olan turnuvanın kazananı ise Galatasaray Espor oldu. Finalde 1907 Fenerbahçe ile karşılaşan Galatasaray Espor, 3-0 gibi bir skor ile birlikte turnuvayı kazanıp Zula International Cup’a gitmeye hak kazandı.

Zula Süper Lig - 1. Sezon Finali

Zula Süper Lig – 1. Sezon Finali

Grand Pera sahnesinde yüzlerce kişinin, canlı yayında ise onbinlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen bu turnuva nefes kesen sahnelere imza attı. Istanbul Trip’in konseri, Tam Kafadan oyuncularının imza dağıtma etkinliği de turnuvaya ayrı bir hava kattı. Ayrıca katılan ziyaretçiler Zula’nın VR oyununu deneyimleme şansına erişti. Turnuvayı izlemeye gelen ilk 3000 kişiye Eşsiz Zula Süper Lig desenleri hediye edildi.

7 hafta boyunca lig aşamasını en zirvede tamamlayan Galatasaray Espor, yarı finalde Outlaw takımını 2-0 yenmişti. 1907 Fenerbahçe ise yarı finalde Oyun Hizmetleri’ni 2-1 yenerek Galatasaray Espor ile birlikte final maçına adını yazdırmıştı. Toplamda 56 maçın yapıldığı Zula Süper Lig’in son haftasında, birinci Galatasaray Espor, ikinci 1907 Fenerbahçe, üçüncü Oyun Hizmetleri, dördüncü ise Outlaw Esports oldu.

Zula Süper Lig, Lig Aşaması Ödül Sıralaması

1) Galatasaray Espor: 35.000 TL
2) 1907 Fenerbahçe: 20.000 TL
3) Oyun Hizmetleri: 15.000 TL
4) Outlaw Esports: 10.000 TL
5) Gamers of Future: 7.000 TL
6) Mod-Z Esports: 6.000 TL
7) Vengeance: 5.000 TL
8) ICE Esports Club: 4.000 TL

Zula Süper Lig - 1. Sezon Finali Kazananı: Galatasaray Espor

Zula Süper Lig – 1. Sezon Finali Kazananı: Galatasaray Espor

Şampiyonluğun ardından Galatasaray Espor’un takım kaptanı Aytekin “VonS” Yeşbek:

“Gerçek şampiyonun kim olduğunu gördük. Galatasaray gibi büyük bir camiaya espor sektöründe ilk kupayı getirmenin gururunu yaşıyoruz, adımızı Galatasaray tarihine yazdırdığımız ve bu kupayı bu büyük kulübe getirdiğimiz için mutluyuz.”

InGameGroup’un kurucu ortaklarından biri olan Genco Alp:

“İlk sezonun final maçlarını tamamladık. Birinci olan Galatasaray Espor takımını tebrik ediyorum. İkinci olan 1907 Fenerbahçe’yi de tebrik ediyorum. Ligin birinci sezonu beklediğimizin üzerinde bir ilgi gördü. 8 profesyonel takımın katılımıyla 7 haftalık online turnuvalar sonrasında offline finallerle sona erdi. Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe ezeli rekabetini bir final karşılaşmasında buraya taşıyabilmek bizleri hem sevindirdi hem de gururlandırdı.”

Ekim ayının sonlarına doğru Zula’nın espor merkezinin açılacağı haberini veren Genco Alp, Taksim’de 2 bin 500 metrekarelik Zula Espor Merkezi hizmete gireceğini duyurdu. Zula International Cup, Antalya’da düzenlenecek ve ligin ilk 3 takımı olan Galatasaray Espor, 1907 Fenebahçe Espor ve Oyun Hizmetleri ülkemizi temsil edecek. Ayrıca Avrupa elemelerinden gelen 2 takım ve 1 İran takımı ile birlikte toplam 6 takımın katılımıyla uluslararası bir turnuva düzenlenecek.

1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor Kulüpleri Zula Süper Lig’te de Kıyasıya Rekabette

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!