Valorant Oyunu İçin Büyük Bir Ödül Koyuldu!

Oyunlarda hile, oyunu yapanlar için ve oyunu oynayanlar için büyük bir dert olabiliyor. Böyle durumlarda iki taraf için de sıkıntı olan bu durum için de çeşitli çözümler üretiliyor. Bu çözümlerle birlikte, oyunlardaki sorunların en azından uzun süreli olarak çözümlenmesi isteniyor. Firmalar için, hileyi üretenleri bulup durdurmak kolay olmuyor. Çünkü oyunun geliştirilme süreci devam ederken bir diğer yandan da hile yapanları tespit etmenin maliyeti fazla oluyor. Riot Games firması da bu sorundan muzdarip olarak yoluna devam ediyor. Valorant oyunundaki hile şikayetlerinden sonra da, yeni bir karar alındı.

Valorant’ın Anti-Hile Sisteminde Açık Bulanlara Ödül Var!

Valorant oyunu, büyük bir çıkış yaparak büyük bir yankı uyandırmıştı. 1.7 milyon anlık izleyici ile rekor kıran Valorant, hilecilerin de odak noktası oldu. Hileciler, görünüşe göre sıkı çalışarak oyundaki düzeni sıkıntıya sokmaya çalışıyor. Riot Games, bu girişimleri durdurma adına bir ilerleme göstermek istiyor. Bunun için de Riot Games’in alacağı bir önlem olacak. Tıpkı Counter Strike Global Offensive oyunundaki gibi bir Overwatch sistemi kullanmak isteyen Riot Games, önemli bir hamlede bulundu. Oyuncuları anti hile sisteminde bug bulmaya teşvik eden Riot Games, açık bulunması durumunda 100 bin dolarlık bir ödül verileceğini belirtti!

Ancak bu ödülü almak, söylendiği kadar kolay olmayacak. Riot Games, sizden çok detaylı bir  örneklendirme ile açığın ciddi anlamda hile akışına sebepl olduğunu kanıtlamanızı bekleyecek. Bunları yapabilenlere ise, 100 bin dolara kadar çıkan çeşitli ödüller verilecek. Ödül için ise 6 farklı kategori var. 25 bin dolardan başlayarak 100 bin dolara kadar çıkan bu kategorilendirme ödülleri ile, açık bulup ödül kazanma ihtimaliniz var!

Kategorilendirme ise size bağlı. Ne kadar isabetli ve özenli bir rapor hazırladığınıza bağlı olarak 25 bin dolardan 100 bin dolara kadar çıkan bir ödüllendirmeye tabii tutulacaksınız. Riot Games’in bu işi bu ödüllendirmeyle ciddiye aldığını söyleyebiliriz. Valorant için oynanışı oldukça dengeli bir seviyede tutmayı isteyen Riot Games, bu yönde çalışmalarını da sürdürmekle birlikte topluluğu da sürece dahil ederek süreci hızlandırmak istiyor. Firma ise kaynaklarını bu yönde harcamaya hazır.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.