Fairy Tail RPG Oyunu, Yeni Karakter Videosunu Yayınladı

KOEI Tecmo America, Perşembe günü KOEI Tecmo Games ve Gust‘ın Fairy Tail adına çıkan RPG oyunun fragmanını yayınladı. Video, oyuna gelecek olan yeni karakterler olan Flare Corona, Lyon Vastia, Minerva Orland ve Ultear Milkovich’in ön izlemesini yapıyor.

Oyun; 25 Haziran’da bir gecikmeden sonra Playstation 4, Nintendo Switch ve PC için Steam üzerinden Japonya ve Avrupa’da çıkışını gerçekleştirecek. KOEI Tecmo America, oyunu 25 Haziran’da Steam üzerinden PC ve 26 Haziran’da PS4 ve Switch için Kuzey Amerika’da piyasaya sürecek. Başlangıç planlarında ise oyunun 19 Mart’ta Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa’da lanse edilmesi planlanmıştı.

Oyunu erken satın alana kişilere Erza için özel bir Miss Fairy Tail kostümü verilecek. Oyunun Digital Deluxe sürümü Lucy için bir Great Magic Games kostüm seti, Lacrima seti ve Ryza (Ateliar Ryza: Ever Darkness & Secret Hideout oyunundan) kostümünü içeriyor.

Japonya’da bulunan sınırlı sayıdaki “Fairy Tail Guild Box” versiyonunda manga yaratıcısı Hiro Mashima tarafından çizilen B2 boyutlu poster, bir ek kitap, 3 karakterli 3D kartlar ve bir çıkartma seti bulunuyor.

Daha önceden yayınlanan videolarda seride sevilen bir çok karakter yayınlanmıştı. Bu karakterler arasında: Natsu, Lucy, Gray, Erza, Wendy, Gajeel, Kagura, Ichiya Vandalay Kotubuki, Sting, Rogue, Sherria, Jellal, Laxus ve Mirajane gibi animenin ikonik karakterleri yer alıyor.

Fairy Tail

KOEI Games’in sahip olduğu Gust Studios, oyunu Mashima’nın gözetiminde geliştiriyor. KOEI Tecmo America ise çıkacak oyundan şu şekilde bahsediyor:

“Fiore ülkesinde yolculuğunuza başlayın ve Natsu Dragneel ve Lucy Heartfilia’nın maceralarının yanı sıra Faiy Tail büyücü guildinin eksantrik üyelerini, eğlence dolu ve heyecan verici bir macerada oynayın. Gust Studios, Fairy Tail dünyası ve sakinleri için sihirden ikonik karakterlerine kadar her şey dahil sadık bir rekreasyon vaat ediyor.”

Oyun 400 yılı aşkın bir süre önce yaşamış olan ejderhaları açığa çıkaracak, geçmişe açılan bir kapı olan  “Project Eclipe” denemesine odaklanan yeni bir Ark da içeriyor. Mashima’nın mangasına dayanan son anime sezonu, Ekim 2018’de prömiyer yaptı ve Eylül 2019’da sona erdi. Crunchyroll ve Funimation seriyi İngilizce alt yazılarla yayınladı ve Funimation ekstradan İngilizce dublaj da yaptı.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!