Tetris Bilgisayarlarımıza Geri Dönüyor

Geliştirici Enhance Games, Playstation 4 için Kasım 2018’de Tetris Effect oyununu duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Tetris Effect’in 23 Temmuz’da PC’ye de geleceğini ve Epic Games Store üzerinden satışa sunulacağını öğrendik.

Tetrisi bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Ne kadar eski olsa da hala çeşitli türleri yayınlanan, bir şekilde hayatımıza giren bir oyun kendisi. Hala da en çok satılan oyun unvanını hakkıyla koruyor. Hal böyle olunca geliştiriciler de tetrisi, yeni versiyonlar ile hem eski hem yeni nesile ulaştırmak istiyor. 2018 Kasım ayında Enhance Games Playstation 4 için Tetris Effect’i duyurmuştu. Sonrasında oyunun yakın zamanda PC’ye de geleceğini öğrendik. PC versiyonu Vive ve Oculus sanal gerçeklik (VR) cihazları ile de oynanabilecek ve ayrıca 4K çözünürlük, sınırsız kare oranı ve ultra geniş monitör desteği sunarak birçok oyunda olmayan özellikleri bizlere sunacak.

Yılların eskitemediği Tetris oyununun modern versiyonunda neler var diye merak edenler için oyunun tanıtım yazısına göz atabilirsiniz.

“Oynama şeklinize göre tepki veren ve gelişen, tamamen üç boyutlu dünyalarla Tetris’in yepyeni sürümüne dalın. Müzik, arka planlar, sesler, özel efektler… Tetris parçalarına kadar her şey, benzersiz bir deneyim oluşturmak için mükemmel bir uyumla titriyor, dans ediyor, parlıyor ve patlıyor.
Hayranların favori modları: Marathon, Sprint ve Ultra modlarıyla yeteneklerinizi sınayın. Çeşitli yeni modlar ve çevrim içi özelliklerle sınırları zorlayın.
Zaman kontrolü: Tetrimino bloklarını durdurmanızı sağlayan yeni Zone mekaniği ile zor durumlardan kurtulun veya ekstra sıralar kazanın.
Derecelendirme sistemi: Çoklu zorluk ayarlarında oyuncu derecelendirmeleri ve seviyeleriyle daha sürükleyici bir oynanış için oynamaya devam edin.”

Race Driver: GRID Sistem Gereksinimleri Paylaşıldı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Furkan Aytan

Korku filmlerinde ilk ölen gözlüklü arkadaş...