Temsilcimiz Turkey5 MDL’ye Çıkamadı!

Temsilcimiz Turkey5, ESEA Advanced League‘de güzel bir oyunun ardından son 32 takım arasında kalmayı başarmış ve play-off şansını elde etmişti.  Bu başarının ardından bir transfer açıklaması geldi ve heyecan iki katına çıktı.

Yakın zamanda takıma yeni bir oyuncu transfer oldu. Yetenekli Rifler Anıl “FURIOUSSS” Bozdoğan’ın takıma katılması ile birlikte hem sosyal medyada hemde Counter Strike camiasında olumlu yorumlar yapılmıştı. Takıma yedek oyuncu olarak katılan  FURIOUSSSın bu maçta oynayıp oynamayacağı büyük merak konusu iken Turkey5 takımı resmi sosyal medya hesaplarından yaptıkları duyuru ile “FURIOUSSS”ın bu maçta oynayacağını açıklamıştı. 

Deneyimli kaptan  Engin “MAJ3R” Küpeli’nin ve takım koçu Canpolat “hardstyle” Yıldıran’ın girişimleriyle takıma yeniden katılan “FURIOUSSS”ın performansı Turkey5 sevenleri tarafından merakla bekleniyordu.

Bu maçta Beyazıt “beyAz” Körpe yerine “FURIOUSSS” tercihi yapıldı ve temsilcimiz MDL maçına “ngiN”,“paz”,“MAJ3R”,“l0gicman” ve “FURIOUSSS” kadrosuyla çıktı.

MDL Relegation Season 33 Europe’ta Ambush takımına karşı Dust2 haritasında başlayan seride temsilcimiz, ilk haritayı 16-10 ile kazanmayı bildi ve seriye 1-0 önde başladı.

Bu haritadan sonra rüzgarı arkasına aldığı düşünülen temsilcimiz rakibine karşı ikinci harita olan Overpass‘te  CT tarafında iyi bir başlangıç yapamadı. İlk yarısı 4-11 gibi farklı bir skorla biten haritanın ikinci yarısında ise ekibimizin geri dönüş çabası yetersiz kaldı. Haritayı 16-10 ile kazanan Danimarka temsilcisi Ambush, durumu 1-1’e getirdi.

İlk iki haritada skor tablosunun en altında bulunan yeni transfer, son harita Train‘de de takımına katkı yapamadı. Oldukça şanssız bir başlangıç yapan yetenekli oyuncu, takımının son haritayı 16-13 kaybetmesi ile birlikte ilk maçında mağlubiyet ile tanıştı.

Daha ilk maçında kötü bir performans sergileyen FURIOUSS ise şahsi twitter adresinden bir açıklama yaparak sevenlerinden özür diledi.

 

Oynanan bu maç ile birlikte lower bracket tarafına düşen ekibimiz, burada Illuminar takımı ile eşleşti. Illuminar ise turnuvadan çekilmiş ve ilk karşılaşmada Reason Gaming karşısında da hükmen mağlup sayılmıştı. Bu eşleşme ile birlikte Turkey5, Illuminar karşısında hükmen galip gelerek lower bracket ikinci turuna doğrudan yükseldi. Bu chart ağacına göre temsilcimizin rakibi İsveç ekiplerinden Prima takımı oldu.

Bu maç bugün oynandı ve temsilcimiz  Prima karşısında ilk harita Dust2’de 16-11 ile mağlup oldu.  Vertigo haritasında ise oldukça çetin geçen mücadeleyi 16-14 ile kaybetti. 2-0 ile İsveçli ekibe mağlup olan ekibimiz, MDL Relegation‘a veda etti ve bu sezon MDL şansını maalesef kaybetti.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.