Steam’de En Popüler 5 Strateji Oyunu!

Beynimizin sınırlarını zorlaması ve IQ arttırıcı yönleri ile bilinen strateji oyunlarının en iyilerini sizler için listeledik.

Oyunlarımız, Steam üzerinden halen satışta ve birçok oyuncu tarafından halen sevilerek oynanıyor.

1- Total War: ATTILA

Oyun dünyasının efsanelerinden biri olan SEGA’nın adı altında Creative Assembly ile geliştirilen tarihsel, bir o kadar da savaş stratejisine bağlı oyunumuz Total War: ATTILA, 2015’ten bu yana Steam üzerinde 80TL’den satılıyor, fakat oyunu indirimlerde 20TL civarı makul fiyatlara alabilirsiniz.

2- Age of Empires III

Age of Empires serisinin 2005 yapımı olan ve gün geçtikçe güncellenen yapımı Age of Empires 3, serinin kalitesini ve oyuncu kitlesini arttırması yönünden listemize girmeye hak kazanıyor. Microsoft ve Ensemble Studios’un eseri olan bu başyapıt, Steam’de şu an 59TL, fakat oyunu indirimlerde 13,75TL gibi makul fiyatlara satın alabilirsiniz.

3- Hearts of Iron IV

Birçok yayıncının ve yakın tarihe ilgi duyan oyuncuların favorisi olan Hearts of Iron 4, Hearts of Iron 3’ün devam oyunu olmak ile birlikte, İkinci Dünya Savaşı odaklı oyunumuz 6 Haziran 2016 tarihinde piyasaya sürüldü. Günümüzde Paradox’un favori yapımlarından biri olan Hearts of Iron 4 şu an Steam’de 59TL, fakat indirimlerde 20TL gibi makul fiyatlara alabilirsiniz.

4- Europa Universails IV

Age of Empires’dan sonra yıllarca strateji oyunu aradığımız döneme adeta bir melek gibi gelen 2013 yapımı oyunumuz, 15. yy’dan başlayıp neredeyse Fransız Devrimi’ne kadar gelebildiğimiz uzun bir devlet yönetim ve fetih serüvenine ev sahipliği yapıyor. Paradox’un bizce en iyi yapıtı olan Europa Universails 4 şu an Steam’de 59TL, fakat indirimlerde 11TL gibi makul fiyatlara bulabilirsiniz.

5- Civilization 5

Age of Empires’e benzeyen, fakat bir o kadar da benzemeyen. Kendini eşsizce tanıtan tatlı grafikli oyunumuz Civilization 5, 2010 yılından bu yana strateji severlerin ilk tercihlerinden biri. 2K Games ve Fraxis Games adı altında yayınlanan savaş temalı strateji oyunumuz Civilization 5, şu an Steam’de 49TL fakat indirimlerde 8TL gibi aşırı makul fiyatlara bulabilirsiniz.

Ready Player One Filmine İlk Bakış!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!