Square Enix Artık Go Serisine Oyun Çıkarmayacak

Son Güncelleme Tarihi:

Son yıllarda mobil oyunların sektörde pay sahibi olmasıyla, bir çok büyük oyun şirketi mobil platfromlar için oyunlar geliştirdi. Ancak mobil oyunların hitap ettiği kitle ve basite indirgenmiş oynanışa alışkın olamayan şirketler duvara tosladı. Square Enix ise bunun için farklı bir yol izledi. Japon oyun şirketi sırasıyla Hitman, Tomb Raider ve Deus Ex serilerine Go adı altında birer oyun çıkararak mobil oyun yarışını yakalamıştı. Oyunların mantığı aslında basitti. Bulmaca tarzındaki seviyeleri ile düşündürüp doğru kararları vermemizi istiyorlardı. Kullanıcıların da beğenisini kazanan bu seri için üzücü haber geçtiğimiz gün geldi. PocketGamer ile röportaj yapan Square Enix başkanı Patrick Naud, Go serisine son verdiklerini açıkladı. Röportajın tamamı ise şöyle:

Go serisi bizim için harika bir macera oldu. Bu seriye ait üç adet oyun yaptık. Mobil oyun platformundaki en sıkıntılı iş ücretli oyun yapmak. Bugünlerde mücadele ettiğimiz şeylerden biri de ücretli mobil oyun pazarının azalması. Günden güne çıkan kaliteli içeriklere ücretsiz olarak erişilebiliyorken, insanların ücretli oyunlara eğilimleri git gide azalıyor. Elde ettiğimiz büyük başarı ve gelirlere rağmen, oyunlarımız kullanıcıların küçük bir bölümü tarafından oynanıyor. Bunun başlıca sebebi oyunlarımızın ücretli olması. Bu mobil platformdaki oyuncular için çok büyük bir engel. İnsanların çoğu mobil oyun oynuyor ve hali hazırda oynadıkları çoğu oyuna ücretsiz bir şekilde erişiyorlar. Durum böyleyken neden bize ikna olup ücretli oyunlara para harcasınlar?

Naud’a bu konuda hak vermek gerek. İnsanların çoğu zaten mobil oyunları yolculuklarda veya benzer durumlarda vakit geçirmek için oynuyor. Bu amaçla oynanılacak bir oyuna para vermek de istemiyorlar. Bakalım benzer durumları diğer şirketlerden de görecek miyiz?

Gameloft, Asphalt 9: Legends’ın Çok Yakında Oyuncularla Buluşacağını Duyurdu!

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!