Spider-Man 2 için Ön Yükleme Başlıyor: İşte Tarih ve Detaylar!

Marvel hayranlarını heyecanlandıran haberler devam ediyor! PlayStation’a özel Spider-Man 2 için ön yükleme detayları sonunda açıklandı.

Spider-Man 2’nin ön yükleme süreci, oyunun çıkışından tam bir hafta önce başlayacak. 13 Ekim Cuma günü TSİ 16.00’da, oyunu indirebileceksiniz. Bu sayede, çıkış günü için konsolunuzda oyun hazır olarak bekleyecek.

Spider-Man 2, Insomniac serisinin üçüncü oyunu olacak ve Örümcek Adam’ın maceralarını konu alacak. Önceki oyunlar Spider-Man ve Spider-Man: Miles Morales ile büyük bir başarı yakalayan bu seri, PlayStation 5’e özel olarak geliştirilen ilk oyunlardan biri olacak. Sony, PlayStation 4’e veda etmeye hazır olduğunu gösteriyor. Hayranlar, Miles Morales’in oynanış süresinden memnun kalmamışlardı, bu nedenle umut ediyoruz ki bu sefer aynı sorunlar tekrarlanmaz.

Marvel’s Spider-Man 2 Ön Yükleme Tarihi Açıklandı

Gelen bilgilere göre, Spider-Man 2’nin ön yükleme detayları, oyunun ön siparişli bir dijital kopyası aracılığıyla duyuruldu. Oyunun otomatik indirme tarihi olarak 13 Ekim 2023 belirlendi. Ön yükleme, oyunun çıkış gününde başlatılabilmesi için gerekli ve disk versiyonuna sahip oyuncular için lansman sırasında yapılması gereken bir güncellemeyi içerecek.

Spider-Man 2’nin dosya boyutu henüz net olarak açıklanmasa da, oyunun fiziksel versiyonunun tek diskle geldiği biliniyor. Dolayısıyla oyuncular, 100 GB’ın altında bir dosya boyutu bekliyorlar. Ancak, oyunun tamamen PS5 için optimize edildiği düşünüldüğünde, görsel ve oynanış yükseltmeleri daha fazla depolama alanı gerektirebilir. Ayrıca, Spider-Man 2’nin harita boyutunun önceki oyuna kıyasla iki kat daha büyük olduğu söyleniyor, bu da dosya boyutunun 100 GB’ın üzerinde olabileceğini düşündürüyor.

Oyuna eklenen tüm yeni özellikler arasında en heyecan verici olanı karakter değiştirme özelliği olacak. Oyun direktörü Bryan Intihar, hem Miles hem de Peter için özel hikaye ve yan görevlerin olduğunu belirtti, ancak oyuncuların dünya keşfi sırasında bu iki karakter arasında manuel olarak geçiş yapabileceklerini açıkladı.

Bu heyecan verici gelişmelerle birlikte, Marvel hayranları 13 Ekim’de Marvel’s Spider-Man 2’yi tam anlamıyla keşfetme fırsatını bekliyor. Ön yükleme ile birlikte oyuna daha hızlı erişim sağlayacak olan oyuncular, heyecan dolu bir maceraya hazır olmalılar.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.