Red Dead Redemption 2 İçin Yeni Oynanış Videosu!

Son Güncelleme Tarihi:

Oyun dünyasında yeni bir sayfa açacağı söylentileri ile çalkalanan Rockstar Games’in geliştirmekte olduğu Red Dead Redemption 2 için yeni bir oynanış videosu paylaşıldı.

Rockstar Games’in en az GTA VI kadar beklenen bir diğer oyunu Red Dead Redemption 2 için verilen söz tutuldu. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar ile yeni bir oynanış videosunun geleceği duyurulmuştu. Öncelikle yeni oynanış videosuna bir göz atalım ve daha sonra neler gördüğümüzü masaya yatıralım.

Konsol üzerinde görüp görebileceğimiz belki de en iyi grafikler; detayları ve dokuları ile dikkat çeken oyunun, konsol platformunda optimizasyon anlamında nasıl bir başarı yakalayacağı merak konusu. Söylenene göre keşfetmek için oldukça büyük bir harita göreceğiz ve bu harita dopdolu olacakmış gibi duruyor. Açık dünyada yemek ve uyumak gibi faaliyetlere sahip kamplar kurabilir, yeni dostlar ve düşmanlar edinebilir, birçok olaya müdahale edebilir ve atınız ile birlikte gün batımına doğru kızıl topraklarda dilediğiniz gibi dört nala gidebilirsiniz. Açık dünya aynı zamanda canlılığa da sahip yani size tepkiler verebiliyor. Ormana giriş yaptığınız zaman kuşların uçuşması veya önünden geçtiğiniz ev sahiplerinin size laf atması bunlardan sadece birkaçı. Her silahın kendine has özellikleri yani şarjör doldurma, mesafe, hasar oranları gibi eşsiz özellikleri var. Silah kullanımı ne kadar bize GTA V’i hatırlatsa da Red Dead Redemption 2 formülü aynı tutmaya niyetli değil gibi duruyor.

İlk oyundan farklı olarak artık daha kapsamlı kasabalar, çeşitlilik barındıran bir doğa, keşfedecek daha büyük bir harita, etkileşime girebileceğiniz daha fazla olay, yeni gelişmiş mekanikler ve grafikler göze çarpıyor.Hal böyle olunca sosyal medya oyun dünyasında yeni bir çağın başlangıcının geleceğini söylemeye başladı.  Hikaye olarak bir çete üyesini daha doğrusu bir çetenin sağ kolu olarak rol alacağız. Rockstar Games’in bize gösterdiklerine bakılırsa hikaye de en az diğer parçalar kadar gelişmiş durumda.

Gelecek oynanış videosunda görevleri, yan görevleri, aktiviteleri, düşman saldırılarını ve daha fazlasını göreceğimiz söylendi. 26 Ekim 2018’de çıkışını gerçekleştirecek oyunun PC platformu için çıkıp çıkmayacağı hala bir soru işareti ama paylaşılan bilgilere bakılırsa 2019 yılı içerisinde PC platformuna çıkışını yapacak tahmininde bulunabiliriz.

GameX 2018 Bilet Satışları Başladı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!