Paranoia Agent Animesi 25 Nisan’da Geri Dönüyor!

Adult Swim‘in Toonami blogunun resmi Facebook hesabı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 25 Nisan’da ABD’de Satoshi Kon‘un Paranoia Agent animesinin yeniden başlayacağını ve Food Wars Shokugeki no Soma animesinin yerini alacağını açıkladı.

Adult Swim’in Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Direktörü Jason DeMarco, Adult Swim’in hala Food Wars’un kalan 3 sezonunu göstermeye niyetli olduğunu belirtmek için Twitter’da açıklama yaptı. Fakat bu sezonların farklı hakları olduğu için yeni bir anlaşma gerektiğini açıkladı. Açıklanan haber bir yandan üzücü olsa da Paranoia Agent’ın devam edeceğini bilmek de sevindirici bir durum.

Funimation kısa süre önce Paranoia Agent’ı lisansladı ve 4 Şubat’ta İngilizce alt yazı ve İngilizce dublajla yayınlamaya başladı. Şirket ayrıca, bu yıl serinin ilk Blu-ray Disk sürümünü içerecek olan “home video”da animeyi yayınlamayı planlıyor.

Paranoia Agent

Funimation animeyi şu şekilde açıklıyor:

“Perfect Blue, Millennium Actress ve Paprika’nın efsanevi direktörü Satoshi Kon’dan karanlık, gizemli ve düşnürücü bir psikolojik gerilim filmi geliyor. Musashino şehrindeki vatandaşlar saldırıya uğrar ve terörize edilir. Davaya iki dedektif atanıyor, ancak başka bir kurban dalgası daha gerçekleşmeden gizemi çözebilecekler mi?”

13 bölümlük televizyon animesinin prömiyeri Şubat 2004’de yapıldı. Geneon Entertainment Inc., animasyonu 2004-2005’te DVD’de yayınladı ve  2005’te bir kutu seti yayınladı. Aynı şekilde 2005 senesinde ise Adult Swim tarafından hakları alındı ve Adult Swim ismi altında varlığını sürdürmeye devam etti.

Kon, diziyi Madhouse‘da yönetti ve orijinal eseri ile ödüllendirildi. Senaryoları Seishi Minakami, Tomomi Yoshino ile birlikte yazdı. Susumu Hirasawa ise serideki müzikleri besteledi.

Psikolojik, gerilim veya karanlık tema barındıran animeler, genel olarak anime dünyasında çok popüler olmasa da bazı animeler türünün parmakla gösterilen örneklerinden olabiliyorlar. Direktör Satoshi Kon’un elinden çıkan Perfect Blue veya Paprika gibi animeler de yukarıda bahsettiğim türlerin önemli örneklerinden bir kaç tanesi.

Adult Swim pek çok dizi, film, anime vb. şeylere ev sahipliği yapsa da, genel olarak karanlık, düşündürücü ve gizemli içerikleriyle ünlü. Bu yüzden Paranoia Agent hayranı olmayan insanlar bile Adult Swim ve Satoshi Kon isimleri insanlar üzerinde merak uyandıracak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!