Flashpoint #1 Şampiyonu MAD Lions!

Geçtiğimiz günlerde Astralis takımının FunPlusPhoenix‘ten Patrick “es3tag” Hansen’i kadrosuna katmasının ardından gündemden bir türlü düşmeyen Flashpoint #1 turnuvası sonuçlandı.

Büyük yatırımlar alan ve dağıttığı 500.000 dolar ödülüyle gözleri üstüne çeken etkinlikte şampiyon, final maçında MIBR (Made in Brazil) takımını yenen Danimarka temsilcisi MAD Lions oldu. MIBR takımının takım koçları, zews’in takımdan ayrılışının ardından ilk kez bir turnuvada final gördü. Final maçı ise resmen kıran kırana geçti. Seyirciler açısından son derece zevkli bir maç oldu.

Şampiyon Danimarkalı ekip, konsolidasyon finalinde alt braketin şampiyonu HAVU’yu mağlup ederek büyük finale kalma hakkı kazanmıştı. Üst brakette alt edemedikleri MIBR ile büyük finalde karşılaşan MAD Lions, intikamını aldı ve turnuvayı kazanarak şampiyonluk unvanıyla birlikte 500.000 doları da kasasına koymayı başardı. Üç maçlık final serisinde şampiyondan çok güzel bir geri dönüş izledik.

Final serisinin ilk maçı Mirage haritasındaydı. Brezilyalı ekip MIBR, çekişmeli ilk maçı Fernando “fer” Alvarenga’ın inanılmaz performansıyla 16-13 kazandı. MAD Lions takımında Lucas “Bubzkji” Andersen’nin 23 killi ise takımına galibiyeti getirmek için yeterli olmadı.

Büyük finalin İkinci maçı ise Inferno haritasında oynandı. Serinin ikinci maçı da ilk maçı gibi heyecanlı geçti ve seyirciler tarafından büyük bir zevkle takip edildi. İlk dört raundu kazanan MAD Lions, bu avantajı elinde tutamadı ve ilk yarıyı 7-8 mağlup bitirdi. Genelde tüm tier1 takımların son derece iyi oynadığı Inferno haritası için bu skor şaşırtıcı olmadı.Sonrasında ise ikinci yarıda dizginleri eline alan MAD Lions takımı, maçı 16-13 kazanarak seride durumu 1-1’e getirdi. Bu galibiyetin ardından moralleri tekrar yerine gelen takım oyuncuları final haritası için adeta savaşmaya çıktılar.

Serinin son maçı ise MIBR takımının Counter Strike 1.6’dan beri en iyi haritalarından biri olarak bilinen Train’de oynandı. İzleyicileri şaşırtmayarak ilk yarıyı CT tarafında 12-3 gibi farklı bir skorla bitiren MIBR, artık maç bitti düşüncesine kapılmışken inanılmaz olaylar yaşandı. Çok basit hatalarla bombayı kurduktan sonra birçok raunt kaybeden MIBR, dizginleri kaçırdı ve Lions maçı 16-13 kazanarak şampiyonluğu söküp almayı başardı.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.