Oyun Dünyasının Enleri: İptal Edilen Oyunlar

“Oyun Dünyasının Enleri” serisinin bu bölümünde iptal edilen oyunların nasıl iptal edildiklerine ve hikayelerine bir göz atacağız.

The Dark Knight

Gün geçtikçe filmleri ve oyunları ile ünü artan Batman’in de iptal edilen bir oyunu var. 2008 yılının başında Pandemic stüdyosunun yapımına başladığı oyun daha sonraları EA tarafından iptal edilmişti. Yapım aşamasında ciddi problemler yaşandığı söylenirken EA çıkış tarihini geçiştirmekle yetinmişti. Pandemic stüdyosu EA ile daha fazla bütçe elde etmiş olmasına rağmen oyunu gene yetiştiremiyor ve böylece EA tarafından proje iptal ediliyor. Tarihi göz önüne alındığında açık dünya ve aksiyon türlerine ders olarak gösterilecek bir oyun olma potansiyeline sahipti. Geliştirme aşamasında yaşanılan sıkıntılar projenin iptaline neden oldu.

Star Wars 1313

Oyun ve film dünyasının en sevilen serilerinden Star Wars’un iptal edilen oyunu Star Wars 1313 de büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştı. Duyurulduğu günlerde gelmiş geçmiş en iyi Star Wars oyunu olarak anılmaya başlayan oyun sinematik sahneleri ve oyun içi görüntüleri ile çoktan hayranların kalbini çalmayı başarmıştı. 2013 yılında Disney’in Star Wars’un haklarını eline aldıktan sonra Star Wars 1313 oyunu da dahil birçok yapım durdurulmuş veya iptal edilmişti.

Silent Hill

Ünlü manga yazarı Junji Ito ve hepimizin yakından tanıdığı efsane Hideo Kojima isimlerinin buluştuğu Silent Hill de iptal edilen oyunlardan bir tanesi. Projede çalışan ünlü isimlerin ve firmanın anlaşamaması üzerine yapımının ne halde olduğu belirsiz olan Silent Hill ne kadar sessizliğini korusa da kimsenin oyunun tekrar gün yüzüne çıkacağına dair umudu yok. Korku türüne yeni bir soluk getirmesi bekleniyordu ancak Silent Hill de iptal edilen oyunlar furyasına katılmakla yetindi.

Prey 2

Dishonered’ın arkasında olan Arkane Stuidos’un üstlendiği Prey 2 oyunu belirsizlikler arasında iptal edildi. Oyunun en büyük problemi Prey ile hiçbir bağlantısının olmamasıydı. Yapılan bir açıklamada oyunun istedikleri gibi gitmediğini ve en iyi seçeneğin geliştirme aşamasını durdurmak olduğunu dile getirdiler. Neye benzediği ile ilgili pek bir bilgi elimize ulaşmasa da başarılı bir yapım olma potansiyeli olduğu öne sürülen Prey 2 de iptal edilen oyunlar arasına karıştı.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Şampiyonu Bahçeşehir SuperMassive!

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!