GameX 2018 Teşekkür

Dijital oyun ve eğlence sektörünün en önemli markalarını Türkiye’de buluşturan GameX 2018 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı 4 gün boyunca 150 bini aşkın ziyaret aldı. “İki Kat GameX İki Kat Eğlence” temasıyla İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve zaman zaman izdihamların yaşandığı GameX 2018’de dünyayı peşinden sürükleyen birçok dijital oyunun ve eğlence firmalarının etkinlikleri yapılırken, muhteşem şovlar ve dünya çapındaki online oyun turnuvaları nefesleri kesti.

GameX 2018 - Royal Bandits

GameX 2018 – Royal Bandits

Kulüpler birliği standında 4 gün boyunca; Team Aurora, Bursaspor Esports, Dark Passage, Fenerbahçe, Galakticos, Galatasaray Espor, HWA Gaming, Oyun Hizmetleri, Royal Bandits ve YouthCrew gibi Türkiye’nin en büyük espor kulüplerini hayran buluşmaları ve imza günleri gibi etkinliklerle sevenleriyle buluşturdu.

GameX 2018 - Gaming in Turkey

GameX 2018 – Gaming in Turkey

Bizleri birbirinden güzel oyunlarla karşılayan Gaming in Turkey standı, Lords Mobile, Muhteşem Osmanlı, Fetih: Taht Savaşları, Love Dance, Arena of Valor ve P.A.T.H. oyunlarını içeriyordu. Oyuncular Gaming in Turkey sayesinde 4 gün boyunca durmaksızın oyun oynama şansına erişti.

GameX 2018 – Birkan Polat’ın Motor Gösterisi

GameX 2018’de en büyük stant alanına sahip olan Red Bull, GameX 2018 fuar alanında yaptığı yayıncı buluşmaları, canlı yayınlar, eğlenceli etkinlikleri ve DJ kabini ile 4 gün boyunca insanları coşturdu. 6 Eylül Perşembe günü Birkan Polat’ın gerçekleştirdiği motorlu açılış şovu olsun, Doğukan “Dukstill” Oraklı’nın grafiti şovları olsun büyük ilgi topladı. Yine Red Bull standında gerçekleşen özel after party’de GameX 2018 ödülleri sahiplerini buldu.

GameX 2018 - Drone Yarışları

GameX 2018 – Drone Yarışları

Öte yandan Tech Drone Ligi’nde gerçekleşen aktiviteler de oldukça ilgi çekiciydi. Türkiye’nin ilk micro-quad pistinde yapılan drone yarışlarından tutun, modifiye yapılan atölyelere kadar pek çok eğlenceli organizasyona ev sahipliği yaptı.

GameX 2018 - EdiLee & Xjogu

GameX 2018 – EdiLee & Xjogu

Epin standında, Metin2 VS’leri oldukça ilgi gördü ayrıca Metin2 deyince şüphesiz herkesin aklına gelen ilk isimlerden EdiLee & Xjogu söyleşileri ve gösteri VS’leri de sevenlerinin odağındaydı.

Çin Pavilyonu – GameX 2018

Türkiye’de bir oyun fuarında ilk kez kurulan Çin Pavilyonu’na iş dünyasından rağbet oldukça büyüktü. Birçok iş görüşmesi gerçekleştiren Çin  kafilesi, Türkiye’deki oyun sektörü ile yakın ilişkiler kurmaya başladı. Önümüzdeki dönemlerde ülkemizdeki Çinli oyunların artışını görmek bizleri şaşırtmayacak.

GameX 2018 - Segment Bilgisayar

GameX 2018 – Segment BilgisayarSegment Bilgisayar ise çeşitli oyun turnuvaları, son model oyuncu bilgisayarları ve ekipmanları ile sizlerleydi. Birbirinden eğlenceli oyunların turnuvalarını düzenleyen Segment Bilgisayar, ziyaretçileri birbirinden ünlü YouTuber, Streamerlar ve esporcular ile de buluşturdu.

GameX 2018 - Melis Oya Boyer & Jaine Proudmoore (WoW) Cosplay

GameX 2018 – Melis Oya Boyer & Jaine Proudmoore (WoW) Cosplay

Ortombo’nun çok ilgi gören alanında, sürüş koltukları, modifiye edilmiş arabaları ve çok daha fazlası bulunuyordu. Aynı zamanda Ortombo, GameX Cosplay yarışmasına da ev sahipliği yaptı.

GameX 2018 - Robot Yarışları

GameX 2018 – Robot Yarışları

Robot yarışları ise GameX’in ilgi çeken etkinliklerinden biriydi. 2018 Turkish Robotics Off-Season turnuvasının Kick-off karşılaşmaları da GameX’de düzenlendi. El yapımı robotların hepsi katılımcı liseler tarafından yapılmıştı, 4 gün boyunca yarışan robotlar sayesinde ortaya etkileyici görüntüler çıktı.

GameX 2018 - Bosslayf Ekibi

GameX 2018 – Bosslayf Ekibi

Türkiye’nin en çok kullanılan oyuncu alışveriş sitelerinden biri olan ByNoGame ise fuar boyunca sizleri sevdiğiniz yayıncılar ile buluşturdu. BossLayf, Levent “Levo” Balım ve Cantuğ “UNLOST” Özsoy gibi yayıncıları yakından görme ve onlarla buluşma şansını sizlere tanıyan ByNoGame, fuarın ilgi gören stantlarından biri oldu.

GameX 2018 - Toyota

GameX 2018 – Toyota

Toyota ise hibrit araçları ile bizleri karşıladı. “Her atık çöp değildir” temasını GameX’e katan Toyota, atık malzemeler ile üretilmiş aracı ile oldukça ilgi gördü. Toyota, Hepsiburada ve Migros, ilk kez kendi standları ile birlikte bir fuara katılım sağladılar.

Teknosa – GameX 2018

Teknosa ise fuar boyunca çeşitli teknolojik ürünlerin, oyuncu ekipmanlarının ve droneların satışını gerçekleştirdi, GameX’e özel indirimler ise ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi gördü. Teknosa standının sevilen bir diğer yanı ise 1v1 drone savaşlarıydı.

GameX 2018 - Hepsiburada

GameX 2018 – Hepsiburada

Hepsiburada, dağıttığı hediyeler ve deneme fırsatı sunduğu bilgisayarlar ile oyuncular tarafından oldukça sevildi. Birçok oyuncu Hepsiburada sayesinde en yeni oyuncu ekipmanlarını, bilgisayarlarını ve hatta mobil oyun kollarını da deneme şansına erişti.

GameX 2018 - Migros (Beat Saber)

GameX 2018 – Migros (Beat Saber)

Bizlere VR deneyimini sonuna kadar yaşatan Migros, Beat Saber oyununu ziyaretçiler ile tanıştırdı. Ayrıca challange turnuvaları ve fotoğraf alanını bünyesinde barındıran Migros, GameX 2018’de eğlenceli etkinliklerle sizlerle birlikteydi.

GameX 2018 - maNga

GameX 2018 – maNga Konseri

Türkiye’nin en ünlü alternatif rock gruplarından biri olan maNga, GameX 2018’de sevenleriyle buluştu. maNga ile birlikte Counter-Strike: Global Offensive oynama şansına erişen ziyaretçiler, mini bir konser ile keyiflerine keyif kattılar.

GameX 2018 - After Party

GameX 2018 – After Party

Red Bull Oyun Alanı’nda düzenlenen GameX 2018 After Party, çeşitli kokteyller ve DJ eşliğinde katılımcılarına keyifli dakikalar yaşattı. Ayrıca After Party’de GameX Ödülleri 2018’in kazanan isimleri de açıklandı. GameX Ödülleri 2018 kazananları listesini bu adres üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Peugeot Scooters – GameX 2018

Peugeot Scooters gençlere hitap eden yenilikçi scooterlarını gençlerle buluşturdu! Speedfight, Django gibi başlangıç ve orta seviye genç işi scooterlarının yanı sıra 3 tekerli olan ilgi çekici modellerini de fuar alanında tanıttı.

Xdrive – GameX 2018

Xdrive standı ise birçok Youtuber ve Cosplayer’ın uğrak yeri haline gelmişti. Rengarenk tasarımları ile fuardaki ziyaretçilere ilginç deneyimler yaşattılar. Koltuk çeşitleri ile oyuncuların gönlünü çalmayı da başardılar.

Geek Bazaar – GameX 2018

Geek Bazaar alanında el yapımı ürünlerden baskılı tişörtlere, cosplay malzemelerinden posterlere,  masa oyunlarından takılara kadar birçok ürün çeşitliliği vardı. Fuardan hatıra olması maksadıyla alış veriş yapan ziyaretçiler Geek Bazaar alanına adeta akın etti.

Minigolf Federasyonu – GameX 2018

Entertainment alanındaki Minigolf kısmında, gençleri bu sporla buluşturan ve faaliyetlerini yürüten Minigolf Federasyonu’na da ilgi oldukça fazlaydı. Gençler sporun nasıl yapıldığı ve bu daldaki imkanlar hakkında bilgi alarak uygulamalı olarak deneyimi yaşama imkanına eriştiler.

Bağımsız Geliştirici Alanı – GameX 2018

Onlarca bağımsız geliştiricinin yer aldığı GameX Indie Alanı’nda, fuara ziyaretçi olarak gelen birçok genç, bağımsız geliştiriciler tarafından geliştirilen oyunları deneme imkanına sahip oldular. AAA stüdyoların geliştirdiği oyunların korkulu rüyası olmaya başlayan indie oyun geliştiriciliği furyasına kapılan, ülkemizdeki yapımcılarla tanışma ve onlardan bilgi alma imkanı da ziyaretçilere sunuldu.

GameX 2018 - Red Bull Temalı Graffiti

GameX 2018 – Doğukan “dukstill” Oraklı

Doğukan “dukstill” Oraklı’nın harika graffitilerini de unutmamak gerekiyor. Red Bull ve Playerunknown’s Battlegrounds temalı 2 adet graffiti ile bizleri karşılayan Dukstill, 4 günün sonunda GameX 2018’e imzasını bu graffitiler ile attı.

GameX 2018 - Bileklikler

GameX 2018 – Bileklikler

Bu yıl bizlerden size hatıra kalmasını umduğumuz GameX 2018 bileklikleri, giriş-çıkışlarda izdiham olmasının önüne geçmiş oldu. 3 ayrı giriş ile de ziyaretçilerimizin kapıda beklediği süreyi oldukça azalttı.

GameX 2018 Ekibi

GameX 2018 Ekibi

Peki bu koskoca etkinliğin arkasında kimler vardı? İşte o etkinliği sahiplenen, işlerini severek yapan, gülerken güldüren, eğlenirken eğlendiren, gerektiğinde her yere koşup her işi halleden, gelmiş geçmiş en iyi dostlukların kurulduğu, her biri birbirinden özel insanlarla kurulu GameX 2018 ekibi. Bizleri fuar boyunca yalnız bırakmayan GameX 2018 ekibine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz!

Taraftar buluşmaları, röportajlar, canlı yayın aktiviteleri, ödüllü cosplay yarışmaları gibi birçok etkinlikle canlılığını 4 gün boyunca zirvede yaşayan ve yaşatan GameX Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı ile bütün katılımcılar ve ziyaretçiler eğlenceye doydu. İmza sıralarından oyun kuyruklarına, arcade oyunlardan geek eşyalarına her şeyiyle kitleye hitap eden sektörün en büyük dijital oyun ve eğlence fuarı GameX sona erdi.

Bu yıl bizleri yalnız bırakmayan, başta ziyaretçilerimiz olmak üzere, katılımcılarımıza, basın sponsorlarımıza, dijital medya partnerlerimize ve dostlarımıza teşekkürü borç biliriz. GameX her yıl olduğu gibi katlanarak büyüyor ve sizlerin sayesinde büyümeye devam ederek Türkiye ve dünyada oyun-eğlence sektörünün parlayan yıldızı olmaya devam edecek. 2019’da, daha da büyümüş, daha da güçlenmiş çok daha büyük bir GameX’te görüşmek dileğiyle!

GameX 2018 Grup Cosplay Yarışmasının Kazananı Belli Oldu

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!