Legends of Runeterra’nın Duyurusu Yapıldı!

Riot Games’in geliştirdiği ve League of Legends oyunu ile aynı evrende geçen kart oyunu Legends of Runeterra’nın duyurusu, bugün yapıldı. Riot Games’in YouTube hesabında yayınlanan video ile tanıtılan Legends Of Runeterra, 30 Nisan’da tam sürüm olacak şekilde çıkışını yapacak. Oyun hem iOS hem de Android platformları için desteklenecek. Aynı zamanda, crossplay özelliği de bulunacak. Yani bilgisayardan oynayan biri ile mobilden oynayan biri de eşleşebilecek.

24 Ocak’da açık betaya geçiş yapan Legends Of Runeterra, 30 Nisan’da tam sürüm olarak çıkışını yapmış olacak. Yeni bir Region ve yeni kart setleri de tanıtılacak. Bunlar da kendi mekanik ve oynanışları ile gelecek.

Açık beta oyuncuları için güzel bir haber de verildi. Ocak ayından beri kendi koleksiyonlarını toplayan oyuncular, sahip oldukları ilerlemeyi ve geliştirmeyi kaybetmeyecekler. Oyundaki ilerleyiş sistemi de değişmişti ve yeni kart kazanımını kolaylaştırılmıştı. Riot Games, kart kazanma konusundaki bazı limitleri kaldırmıştı ve cömertlik gösterdi. Tam sürüm yayınlanana kadar gösterilen ilerleme de kaybedilmeyecek.

Yayınlanan bir basın bülteninde de Riot Games, 120 yeni kartın ekleneceğini söylemişti. Böylece nerdeyse 400 karttan fazla kart eklenmiş olundu. Yeni Region’ın ya da yeni kartların nasıl olacağı bilinmiyor. Ama bazı kartların ortaya çıkışı gerçekleşmeye başlayacak ve ilerleyen haftalarda da oyunun çıkışına doğru yeni kartlar görmeye devam edeceğiz.

30 Nisan’la beraber de Legends Of Runeterra’nın ilk sezonu bitmiş olacak. Oyuncuların derecesine göre de oyunculara özel ikonlar verilecek. Yeni sezonda da ödüller verilecek. 7 Mayıs’tan önce oyuna katılanlara da özel bir hediye verilecek. Bu hediye, oyunu oynarken ekranda bulunan masanın yanında duracak ve özel bir gardiyan olacak.

Riot Games yeni setlerin de geleceğinin sinyalini vermişti. Bu demek oluyor ki, oyuncular daha fazla kart ile oynayabilecek ve bu kartlara erişim sağlayabilecek. Oyunun tam sürüme geçmesiyle beraber, Riot Games’i çok sıkı bir takvim bekliyor olacak. Yeni özellikler ve oyun modları eklenecek. Her ay oyunda büyük değişiklikler olacak ve 2 haftada bir oyuna yeni güncellemeler gelecek.

Legends of Runeterra’nın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.