League of Legends 2018 Türkiye Büyük Finali’ne Doğru

Son Güncelleme Tarihi:

Ve VF Şampiyonluk Ligi 2018 sezonu şampiyonu sonunda belli oluyor. Kıyasıya mücadele ile geçen koca bir mevsim, final aşamasına kalan iki takım BAU SuperMassive-Royal Bandits Türkiye Büyük Finali’nde!

League of Legends Türkiye Büyük Finali : BAU SuperMassive-Royal Bandits

League of Legends Türkiye Büyük Finali heyecanı her sene olduğu gibi yarında coşku dolu anlara sahne olacak. Açılış şovunda bu sene TBF için seslendirilen “Efsaneyiz” şarkısı ile Ferman Akgül ve Fatma Turgut sahnede seyircilere keyifli dakikalar yaşatacak. Açılış şovundan sonra 10 bin kişi mevsimin en iyi iki takımının üst düzey rekabetine ve TBF 2018 şampiyonluğu mücadelesine tanık olacak.

Royal Bandits

İKİ TAKIM BİR ŞAMPİYON

Royal Bandits mevsimi 22 galibiyet 6 mağlubiyet ile lider bitirirken, BAU SuperMassive 18 galibiyet 10 mağlubiyetle ikinci sırada bitirdi. İki takımda mevsim finalleri elemelerine yarı finalden başlama hakkı kazanırken Royal Bandits ligin yükselişte ve aşırı formda ekibi Dark Passage karşısında 3-0 gibi net bir skorla galip ayrıldı. BAU SuperMassive’nin rakibi ise ligin güçlü takımlarından 1907 Fenerbahçe idi. Rakibi karşısında zaman zaman geri düşmüş olsa da maçı domine etmeyi başardı. Bu mücadeleden 3-1 ile galip ayrılarak adını finale yazdırmayı başardı.

BAU SuperMassive

Final deneyimi açısından BAU SuperMassive ön plana çıkarken form ve yükseliş açısında Royal Bandits önde görünüyor. Royal Bandits’in sezona çaylak olarak giren ormancısı Closer her ne kadar çaylak gibi görünse de deneyimli ormancılar karşısında mevsim boyu çok iyi işler çıkarttı. Özellikle agresif Graves oyunculuğu ile adından söz ettiren Closer, bu oyununu sahne heyecanını yenip gösterebilirse finale damga vurabilecek oyunculardan biri. Karşısında ise ligin sakin ve deneyimli ormancısı Stomaged ligde aktif oyunları, tam yerinde ve zamanında baskınları ile takımının skor toplamasında iyi işler çıkarttı. Özellikle Trundle oyunları ders niteliğindeydi.

Alt koridorda sahne deneyimi açısından Zeitnot-Snowflower bir adım önde görünüyor fakat karşılarında bu sefer aynı deneyime sahip ligin en iyi destek oyuncularından Dumbledoge olacak. Orta koridorda baskın gözüken taraf ise geldiği günden bu yana BAU SuperMassive adına harika işler yapan taşıyıcı orta koridor GBM. Abbedage mevsim boyu iyi oyunlar çıkarsa da karşısındaki rakip bu sahnede neler yapabileceğini bilen kendini kanıtlamış bir oyuncu. Üst koridorda Broken Blade ligin en iyi üst koridorlarından biri olduğunu herkese mevsim boyunca gösterdi. fabFabulous ise kış mevsiminde Gnar ile 6 oyunda hiç mağlubiyet almazken yaz mevsiminde Rumble ile 5 maçta harika oyunlar yaptı. Bu iki şampiyonu onun ellerine bırakmak 1-0 yenik başlamaya eş değer. Baştan sona mücadelenin doruk noktasının yaşanacağı bu kapışmayı kaçırmamanızı öneririz.

TÜRKİYE BÜYÜK FİNALİ PAZAR SAAT 14.15’TE AÇILIŞ ŞOVU İLE BAŞLAYACAK

Ülker Sports Arena’da saat 14.15’te sahne şovu ile başlayacak olan büyük finalde seyircileri Fatma Turgut ve Ferman Akgül karşılayacak. BEIN SPORTS HABER kanalından da canlı yayınlanacak olan karşılaşmaları twitch League of Legends Türkiye kanalından da yayınlanmaya devam edecek.

RTX Ekran Kartları İle 4K 60 FPS Oyun Deneyimi!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!