Türkiye’nin İlk Kadın PUBG Espor Takımı

Son Güncelleme Tarihi:

OyunHizmetleri Espor Kulübü, 5 Eylül tarihinde sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşım ile Türkiye’nin İlk Kadın PUBG Espor Takımını kurduğunu duyurdu. OHM (OyunHizmetleri Espor Kulübü) yaptığı paylaşımda; “Türkiye’nin İlk Profesyonel Kadın PUBG takımı karşınızda!” diyerek oyuncuları tanıttı.

Türkiye'nin İlk Kadın PUBG Espor Takımı

İşte Türkiye’nin İlk Kadın PUBG Espor Takımı oyuncuları:

Ayşenur “Gigiiii” Doğan (C)

Aleyna “Aleinaa” Yorulmazlar

Gözde “Nyssaa” Meral

Yaren “Pammyy” Karaca

Takımın kaptanı olan Ayşenur (Gigiiii) şunları söyledi:

“Uzun süredir aklımızda olan bir fikirdi. TGL zamanında belli başlı takım kuruculardan teklif gelmişti. Hangi takım ile anlaşabiliriz, nasıl yaparız diye düşünürken başka bir teklif geldi. Konuşmak için gittiğimizde ise her şeyin istediğimiz şekilde, bizim yapmak istediğimiz asıl işe odaklı olduğunu görünce yapabiliriz diye bir karar alıp devamını getirdik. Yakın zamanda başarılı olacağımıza inanıyorum. Destekleriniz için teşekkürler.”

OHM’un paylaşımından sonra Türkiye E-Spor Federasyonu da resmi Twitter hesabı üzerinden:

“Türkiye’nin ilk profesyonel kadın PUBG takımını kuran Oyun Hizmetleri Espor kulübünü ve ilk profesyonel kadın sporcularımızı tebrik eder, başarılar dileriz.”

paylaşımında bulunarak OHM’u tebrik etti.

Umarız ülkemizde profesyonel kadın oyuncu olmak isteyenler için böyle bir takımın kurulması, güzel bir ilham kaynağı oluşturur ve yeni fırsatlar açarak Espor’da profesyonel kadın oyunculara daha çok yer verilir. Türkiye’nin İlk Kadın PUBG Espor Takımını kutluyor ve başarılar diliyoruz.

PUBG Mobile Lite’ın Android Sürümü Çıktı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!