League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde İlk Hafta Sürprizlerle Başladı!

League of Legends Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi heyecanı 20 Ocak’ta başladı. 9 haftalık maratonun ilk haftasında BAUSuperMassive eSports namağlup tek takım olarak zirveye yerleşirken, geçtiğimiz yılın TBF şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor aldığı 2 mağlubiyetle sıralama tablosunun aşağılarından lige merhaba dedi.

Bu yıl 20 Ocak’ta başlayan ve 9 hafta sürecek League of Legends  Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi sürprizlerle başladı. 1907 Fenerbahçe Espor ve BAUSuperMassive eSports arasındaki TBF 2017 rövanşıyla başlayan mevsimde bu kez rakibini yenmeyi başaran BAUSuperMassive eSports, diğer iki maçı da kazanarak ilk hafta sonunda sıralamanın zirvesine yerleşti.

Takım oyuncularının birbirlerine ve rakiplerine alışmaya çalıştığı ilk hafta, son derece eğlenceli maçlara ve sürpriz sonuçlara sahne oldu. Bu yıl ligin en iyi kadrolarından birini kuran Royal Bandits, HWA GAMING karşısında ezici farkla aldığı sürpriz mağlubiyetin ardından devam eden maçlarda kendini toparlayarak haftayı 2 galibiyetle kapatmayı başardı ve ligin ilk haftasında 2. sıraya yerleşti. Ligin sürpriz takımlarından Galakticos da ilk haftasında harika bir performans ortaya koyarak 2 galibiyetle ikinci sırayı paylaştı.

1516703906_LH1_PuanTablosu

Daha önce 4 kez TBF şampiyonluğu bulunan Dark Passage.Dominos, geçen yılın TBF Şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor, bir önceki mevsim ligdeki sürpriz yükselişiyle akıllara kazınan Team AURORA, bir mevsimlik aranın ardından tekrar Şampiyonluk Ligi’ne dönen HWA GAMING ve bu yıl yeni adıyla ligde mücadele eden YouthCREW haftayı 1’er galibiyetle kapattı.

Maçlar Twitch ve YouTube Üzerinden Canlı Yayınlanıyor
Mevsimin tüm karşılaşmalarını League of Legends’ın Twitch (http://tr.twitch.tv/riotgamesturkish) ve YouTube (http://www.youtube.com/LoLespor) kanallarından canlı olarak izleyebilirsiniz. Detaylı Şampiyonluk Ligi 2018 Kış Mevsimi fikstürünü https://tr.lolesports.com/tr/makaleler/sl-2018-kis-mevsimi-fiksturu adresinde bulabilirsiniz.

RUST ŞUBAT AYINDA ERKEN ERİŞİMDEN ÇIKIYOR!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!