Hearthstone Dünya Şampiyonası’nın Kazananı Belli Oldu!

Hearthstone Dünya Şampiyonası tam bir yıldır oyuncuların aralarındaki olağanüstü rekabet ile devam ediyordu. Dünyanın her noktasından en iyi on altı oyuncu, 1 milyon dolarlık ödül için oyun hünerlerini sergiledi. Hearthstone Dünya Şampiyonası’nın son iki oyuncusuna geldiğimizde yapılan büyük final, Chen ”Tom60229” Wei Lin ve Frank ”Fr0zen” Zhang arasında gerçekleşti.

Fr0zen 2-0  öne geçtikten sonra Tom bir hayli umutsuz görünüyordu. Fr0zen ise zaferden sadece bir maç uzaktı. Buna rağmen Tom, eşitliği sağlayabilmek için elinden gelen her şeyi yaptı. Maç arasında iken oyuncular bir anda konfetiye boğuldu. Her etkinlik veya turnuva organizatörünün kabusu olan bu yanlış zamanlama seyircileri güldürdü. Sunucu bu durumdan sonra ”Henüz bir şampiyonumuz yok!” gibi bir cümle kurdu. Neyse ki konfeti iki oyunun arasında patladı. Eğer bu konfeti oyunun ortasında patlasaydı bu turnuva için çok kötü bir durum oluşturabilirdi.

HTC-Worlds_05401-720x479

Bu komik olaydan sonra Tom, inanılmaz bir geri dönüş yaparak durumu eşitledi ve final maçında da galip gelmeyi başardı. Mutluluğu gözlerinden anlaşılan Tom, kupayı kaldırırken çok heyecanlıydı. Ayrıca böyle büyük bir e-spor turnuvasında bir konfeti problemi olması, seyircileri bir hayli güldürdü.

ÜCRETSİZ SUNULAN PS PLUS OCAK 2018 OYUNLARI!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emrecan Üzüm

Oyun oynamak, yazmak ve keman çalmaktan hoşlanan, boş zamanlarda gündemi takip etmeye çalışan bir okur/yazar.