Konami’den Silent Hill Hakkında Açıklama Geldi!

Son Güncelleme Tarihi:

Silent Hill serisi, oyuncular tarafından oldukça sevilen bir seri. Bunun yanında Silent Hill’in yapımcılarında hayranlar tarafından da sürekli olarak yeni bir oyunun çıkması konusunda beklenti oluşturuldu. Tam da yeni bir Silent Hill oyununun beklentileri sürüyorken ocak ayında bir iddia daha ortaya atıldı. İddianın sahibi, oldukça sağlam bir şekilde kanıtlar sunmaya çalıştıktan sonra şöyle bir tweet atarak yeni bir Silent Hill oyununun geliştirilmekte olduğunu belirtmişti.

Üstelik bir değil, birden fazla oyunun geliştirilmekte olduğunu belirten iddianın sahibinin bu iddiası maalesef doğrulanmadı. 2012 yılından beri tam bir Silent Hill oyunu görememiştik ve internet üzerinden birçok iddia ve söylenti ortaya atılmıştı. Bazıları troll amaçlı paylaşımlar yapmış, bazıları da ciddi bir şekilde analiz yaparak yeni bir oyunun geliştirilmekte veya geliştirilmek üzere olduğu şeklinde iddialar ortaya atmıştı. Maalesef bizzat Konami’nin kendisinden bu iddialara karşı bir yalanlama geldi.

Konami’nin Kuzey Amerika Temsilcisi, iddiaların doğru olmadığı yönünde bir demeç verdi. Bütün dedikodu ve söylentilerin yanı sıra bazı raporların da farkında olduklarının altını çizen temsilci, iddiaların doğru olmadığını belirtti. Özellikle Sony’nin Silent Hill için Kojima Prodüksiyonları ile iletişime geçtiği ve planlarının olduğu iddialarının yanı sıra SIE Japonya Stüdyosu tarafından yeni bir Silent Hill rebootunun geleceği yönünde de bazı iddalar vardı ve oldukça güçlüydü. Ancak temsilci, bu iddiaları yalanladı. Temsilcinin bu demeci Rely On Horror sitesine bir e-posta yoluyla cevap olarak gönderdiği belirtildi. Aynı site, Sony’nin Silent Hill için bir girişimde bulunduğunu da 12 Mart tarihinde yayınlamıştı.

Ancak tüm haberler bu yönde değil. Temsilci, e-postanın devamında ise umut verdi. Seriye tamamen kapıyı kapatmadıklarını ve sadece şu an için böyle bir girişimin, iddiaların ortaya attığı yönde olmadığını belirtti. Yani Konami tarafından kapılar tamamen kapatılmadı ve seri terk edilmedi. Gelecekte bir Silent Hill oyunu görmemiz muhtemel ama tam tarihi maalesef net değil. Christophe Gans’ın Silent Hill filminin geliştirilmeye devam etmesi ise en azından hayranlar için bir teselli oldu.

Konami’den ilerleyen günlerde bu konuda bir açıklama olması durumunda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.