iPhone 15 Pro İçin Yeni USB-C Kablosu Ortaya Çıktı: Daha Hızlı Şarj ve Veri Aktarımı

Apple’ın yaklaşan iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modelleri, daha hızlı şarj ve veri aktarımına olanak tanıyan örgülü bir USB-C kablosu ile gelecek. Ancak, Thunderbolt veya USB4 kablosu kutudan çıkmayacak ve ayrı olarak satılacak.

iPhone 15 Pro İçin Yeni USB-C Kablosu Ortaya Çıktı: Daha Hızlı Şarj ve Veri Aktarımı

Görselleri paylaşan bir kaynağa göre, iPhone 15 Pro için sunulan Thunderbolt USB-C kablosu 0.8 metre uzunluğunda olacak. Bu, Apple’ın mevcut Thunderbolt 4 Pro kablosunun 1.8 metre uzunluğundan daha kısa bir kablo anlamına geliyor. İddiaya göre bu kablonun 150W’a kadar şarjı destekleyebileceği belirtiliyor. Ancak, Apple’ın bu kabloyu ayrı olarak satışa sunacağı ifade ediliyor.

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, iPhone 15 Pro modelleri en az USB 3.2 veya Thunderbolt 3 desteğine sahip olacak. Ancak, sızdırılan USB4 kablosu Thunderbolt 4 protokolünü temel alıyor. Bu da 40Gbps hızında veri aktarımı sağlayabileceği veya USB 3.2 Gen 2 standardının iki katı hız sunabileceği anlamına geliyor. Ayrıca bu kablonun güç dağıtım kapasitesi de mevcut Thunderbolt 4 Pro kablosundan daha yüksek olacak (100W yerine 150W). Bu hızlı şarj özelliği, yeni iPhone 15 ve 15 Plus modelleri için de geçerli olabilir.

iPhone 15 Pro’nun kutu içeriğinden çıkacak olan örgülü yapıdaki kablo, mevcut şarj kablosundan %50 daha uzun olacak. Aynı zamanda bu yeni kablolar, olası yeni iPhone renkleriyle uyumlu olacak şekilde siyah, beyaz, sarı, mavi ve turuncu renklerde sunulabileceği söyleniyor. Bu geliştirmelerle birlikte iPhone 15 Pro kullanıcıları, daha hızlı ve verimli bir şarj ve veri aktarım deneyimi yaşayacaklar.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.