Binance, Latin Amerika ve Orta Doğu’da Kripto Banka Kartı Hizmetini Sonlandırıyor

Dünya genelinde kripto para borsalarının popülaritesi artarken, Binance isimli borsa da Latin Amerika ve Orta Doğu bölgelerinde sunulan kripto banka kartı hizmetini sonlandırmaya karar verdi. Bu karar, bir Binance kullanıcısının sorduğu soruya verilen cevap ile kamuoyuna duyuruldu.

Binance, Latin Amerika ve Orta Doğu'da Kripto Banka Kartı Hizmetini Sonlandırıyor

Binance, küresel olarak genişlemeye yönelik çabalarını sürdürürken, özellikle Latin Amerika ve Orta Doğu ülkelerinde aktif olarak hizmet veriyordu. Ancak borsa, bu bölgelerde sunulan kripto banka kartı hizmetini sonlandırma kararı aldı. Nedenleri konusunda herhangi bir ayrıntı paylaşılmazken, borsa bu kararın sadece kullanıcılarının yüzde 1’ini etkileyeceğini belirtti.

Latin Amerika ve Orta Doğu bölgelerindeki kripto kart hizmeti, 25 Ağustos’ta sona erecek. Binance’e ait bu bölgelerdeki kartlar ise 21 Eylül tarihine kadar kullanılabilecek. Borsadan gelen açıklamada, ödemelerin ve süreçlerin 20 Aralık 2023’e kadar işlenebileceği ifade edildi.

Bu hamle, kripto para borsalarının hizmet yelpazesindeki değişikliklere bir örnek olarak dikkat çekiyor. Binance, sunduğu hizmetlerde yapmış olduğu stratejik ayarlamalarla global pazardaki değişen dinamiklere yanıt veriyor gibi görünüyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.