Intel University Esports Türkiye League of Legends Turnuva Kayıtları Başlıyor.

256 üniversite takımının mücadele edeceği Intel University Esports Türkiye League of Legends turnuva kayıtları başlıyor.

Intel University Esports Turkey, University Esports Masters İçin Üniversitelere Mücadele İmkanı Sunuyor!

26-27 Haziranda gerçekleşecek olan University Esports Masters (UEM) Last Chance Qualifer turnuvasında ülkemizi temsil edecek üniversite, Intel University Esports Turkey Üniversiteler Arası League of Legends turnuvasında belirlenecek.

Intel University Esports Türkiye Üniversiteler Arası League of Legends turnuvasının kayıtları 24 Nisan – 2 Mayıs, elemeleri 4-7 Mayıs, grup aşaması 9-10 Mayıs, yarı finali 11 Mayıs ve finali ise 12 Mayıs’ta gerçekleşecek. Üniversite takımlarının Avrupa ligine katılmak için kıyasıya mücadele edeceği karşılaşmalar, yarı final aşamasından itibaren canlı olarak yayınlanacak.

Turnuvanın kural kitapçığına buradan ulaşabilirsiniz. Turnuva hakkında en güncel bilgilere sosyal medya ve universityesports.info.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

256 Üniversite takımı, Türkiye’nin En İyisi Olmak İçin Mücadele Edecek

Turnuvada mücadele etmek isteyen üniversiteler, forms.gle/PYo7u2wL1ju1ypUQ6 formu üzerinden turnuvaya kayıt olabilir.

256 üniversite takımı, elemelerde 8 farklı gruba bölünecek. Elemelerde karşılaşmalar tekli eleme sistemiyle düzenlenecek ve maçların galibi, bo1 üzerinden belli olacak. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar, bir üst aşamasına yükselmeye hak kazanacak.

Double Round Robin formatında oynanacak olan grup aşamasında her takım birbiriyle bo1 üzerinden 2 maç oynayacak. Grubunda en yüksek puanı toplayan 4 takım, play-off aşamasında mücadele etme hakkı kazanacak.

Yarı final aşamasında A grubunun birincisi C grubunun birincisi ile, B grubunun birincisi ise D grubunun birincisi ile oynayacak. Yarı final karşılaşmaları bo3, final karşılaşması ise bo5 üzerinden oynanacak.

Bu turnuva, öğrencilerin kendi yeteneklerini göstermeleri ve Avrupa şampiyonluğu için University Esports Masters (UEM) Last Chance Qualifer League of Legends’de mücadele etmek için son şans anlamına geliyor. Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan üniversite, ülkemizi Avrupa’da temsil etme hakkı kazanacak.

Turnuva Ödülleri

  1. Takım 5000₺ nakit ödülünün sahibi olacak.
  2. Takım 2500₺ nakit ödülünün sahibi olacak.
  3. Takım 1500₺ nakit ödülünün sahibi olacak.
  4. Takım 1000₺ nakit ödülünün sahibi olacak.

University Esports Masters’ta 16 Avrupa Ülkesi Mücadele Edecek

University Esports Masters liginde 16 Avrupa ülkesinden katılacak üniversite takımları, şampiyon olmak için kıyasıya mücadele edecek.

Ülkemizi turnuvada temsil etme hakkı kazanacak takım ise Intel University Esports Turkey Üniversiteler Arası League of Legends’ta belli olacak. Turnuvayı şampiyon olarak tamamlamayı başaran üniversite takımı, University Esports Masters (UEM) Last Chance Qualifer League of Legends’de mücadele etme hakkı kazanacak.

16 Avrupa ülkesinden 857 üniversite ve 30.000 oyuncu, Avrupa şampiyonu olmak için University Esports Masters liginde kıyasıya mücadele edecek.

 

NASIL KAYIT OLABİLİRİM ?

Turnuvada mücadele etmek isteyen üniversiteler, forms.gle/PYo7u2wL1ju1ypUQ6 formu üzerinden turnuvaya kayıt olabilir.

Turnuvanın kural kitapçığına buradan ulaşabilirsiniz.

TURNUVA FORMATI NASIL İŞLEYECEK?

📌Turnuva Formatı:

└✏ Ön Eleme; 32 Takım, 8 ön eleme grubu.

└✏ Single elimination Bo1.

└✏ Her grubun ilk iki takımı, ana gruplara yükselir.

📌Tarihler:

└✏ Ön elemele aşamaları: 4-7 Mayıs

└✏ Grup aşamaları: 9-10 Mayıs

└✏ Yarı final: 11 Mayıs (canlı yayın)

└✏ Final: 12 Mayıs (canlı yayın)

📌Kayıtlar: 24 Nisan – 2 Mayıs | Kayıt Linki

📌Kural Kirapçığı: Kural Kitapçığı Linki

📌Ödüller:

└✏ 1. Takım 5000₺

└✏ 2. Takım 2500₺

└✏ 3. Takım 1500₺

└✏ 4. Takım 1000₺

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz;

WhatsApp : https://chat.whatsapp.com/F6GyMIDbBOrDDiaFvH5ZQi

Discord : discord.gg/GVuh66bUHX

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.