CD Projekt RED Cyberpunk 2077 Satışlarını Açıkladı!

Son Güncelleme Tarihi:

Cyberpunk 2077’nin kaotik çıkışından dolayı gündemden bir türlü düşmeyen CD Projekt RED, oyunun toplam satış rakamlarını açıkladı.

CD Projekt RED Cyberpunk Satışlarını Açıkladı!

Gündemin en sıcak oyunlarından birisi olan Cyberpunk 2077, aldığı güncellemeler ile toparlanma sürecine girmiş olsa da gündemden düşmüyor. Cyberpunk 2077’nin satış rakamları da bu doğrultuda oldukça merak edilen bir konuydu. Oyunun satış rakamları, şirket tarafından açıklandı.

Sadece 21 gün içerisinde oyunun 13.7 milyon kopya sattığı belirtildi. Bu satışların %56’lık bir bölümü PC platformundan satıldı. %28’lik bölümü PS4 ve %17’lik bölümü Xbox One konsollarında satıldı. Oyunu iade eden kişi sayısı ise 30 bin oldu. Bundan dolayı da 2.23 milyon dolarlık bir kayıp oluşsa da iadelerin daha fazla olması bekleniyordu. Oyuncu kitlesinin firmanın hataları düzelteceğine inanmasından dolayı, iadeler daha da artmadı.

Witcher serisinin satış rakamlarına da yer verildi. Serinin toplam satışının 50 milyon kopyaya ulaştığı açıklandı. Bu miktarın 30 milyonluk bir kısmını ise sadece The Witcher 3 oyunu oluşturuyor.

2020 yılında 600 milyon dolar gelir elde eden CD Projekt RED, oyunun kaotik çıkışına rağmen kazanç elde etmeyi başardı. Bu nedenle şirketin en azından yakın bir zamanda finansal bir kriz yaşamasının pek mümkün olmadığını tahmin edebiliriz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.