Intel ESL GamerFest Sona Erdi, Oyunun Yıldızları Belirlendi!

Son Güncelleme Tarihi:

11 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşen Intel ESL GamerFest, oyunseverleri, esporcuları ve oyun dünyasının yıldız içerik üreticilerini bir araya getirdi. Türkiye’nin en iyi CS:GO takımlarının heyecanla beklediği ve performanslarını göstermek için kıyasıya mücadele ettiği Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın 2. Sezon Final maçı ile etkinlik başlangıcını verdi. Turnuvanın yanı sıra alanda sürpriz etkinlikler gerçekleşti, turnuva ve imza dağıtımı gibi etkinlikler de günü süsledi. Gecenin finali ise oyun ödülleri töreni “Oyunun Yıldızları” idi.

Final maçından bahsedecek olursak Royal Bandits ve Arena Bulls arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. İlk harita Royal Bandits tarafından seçilen Mirage haritası oldu, bu haritayı üstün bir oyun performansı sergileyen Arena Bulls kazandı. İkinci harita ise Inferno haritasıydı, Arena Bulls tarafından seçilen bu harita birbirinden etkileyici anlara tanık oldu. Harita seçimini kusursuz bir şekilde gerçekleştiren Arena Bulls, bu haritanın da galibi oldu ve turnuvanın şampiyonu oldu.

MediaMarkt tarafından düzenlenen 1v1 CS:GO turnuvaları ile oyuncular sürpriz ödüller kazanma şansına erişti. Aynı zamanda düzenlenen imza ve fotoğraf etkinlikleri ile de ziyaretçiler, takip ettikleri yayıncılar ile fotoğraf çekilebildi. VR alanında ise oyunculara VR platformunu deneme şansı sunuldu.

Sene içerisindeki performanslarıyla dikkat çeken Twitch yayıncıları, espor oyuncuları ve takımlarının yanı sıra YouTube’un da ünlü kanallarının aday olduğu “Oyunun Yıldızları” adayları gecede ödüllerini aldı. Her kategorinin 6 adayı bulunuyordu, 6. adaylar ise yapılan oylama neticesinde halk tarafından seçilmişti. 15 farklı kategoride ödüller verildi. Kaan Kural, Fırat Albayram ve Uğur “Glandal” Ülger’in jürisi olduğu törenin sunucuları ise Batu Bozkan ve Can Surgur oldu. Ödül töreni canlı olarak Twitch ve Onedio.com üzerinden yayınlandı ve binlerce kişi tarafından izlendi.

Ödül kazanan isimler:

Yılın MOBA Yayıncısı – Furkan ‘Immortoru’ Tekeş
Yılın En İyi Espor Sunucusu – Can ‘Scarlet’ Çaldıran
Yılın Espor Takımı – Royal Bandits
Yılın Esporcusu – Berkay ‘Zeitnot’ Aşıkuzun
Yılın Yükselen Yayıncısı – Can ‘CS’ Sungur
Yılın Gizli Kahramanı – Gazi Üniversitesi Elektronik Sporlar Topluluğu
Yılın En İyi Oyun İçerikli YouTube Kanalı – PintiPanda TV
Yılın Battle Royale Yayıncısı – Cem ‘Mithrain’ Karakoç
Yılın FPS Yayıncısı – Ferit ‘wtcn’ Karakaya
Yılın Yaratıcı İçerik Yayıncısı – BossLayf
Yılın Farklı Oyunlar Yayıncısı – Volkan “Grimnax” Yıldız
Yılın IRL Yayıncısı – Kemalcan “Kendine Müzisyen” Parlak
Yılın Kadın Yayıncısı – Gözde “miafitz” Demiral
Yılın Erkek Yayıncısı – Ahmet “Jahrein” Sonuç

Child of Light Nintendo Switch’e Çıktı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!