Child of Light Nintendo Switch’e Çıktı!

Görselleri ve müziğiyle etkileyici bir yapım olmayı başaran Child of Light, 11 Ekim 2018 tarihi itibari ile Nintendo Switch platformu için de çıkış yaptı. Oyun daha önce PC, PS Vita, PS3, PS4, Xbox One, Xbox 360 ve Wii U platformlarında bulunmaktaydı.

Child of Light, RPG fantazi türünde bir platform oyunu. Ubisoft Montreal stüdyosu tarafından geliştirmiş ve ilk kez 30 Nisan 2014 tarihinde PC platformunda yayınlanmıştı. Ubisoft, kendi sitesinde, Child of Light için “oynanabilir şiir” olarak ifade ediyor. Nintendo’nun sitesinde ise oyun için hazırlanan tanıtım metni şu şekilde:

Hasta babasını ve Lemuria’nın sihirli dünyasındaki kayıp bir krallığı kurtarmak için Aurora’nın macerasına katıl. Yol boyunca, kaderinin belki de rüyalarından daha büyük olduğunu keşfedecek.

Ödüllü Patrick Plourde ve Jeffrey Yohalem’den Child of Light geliyor. Hain cadılardan kötü deniz yılanlarına ekzantirik canavarlarla karşılaş ve Lemuria’nın geniş arazisini keşfet. İstatistiklerini yükseltmek için dostlarının yanında savaş, nadir yetenekleri aç ve yeteneklerini geliştirmek için nadir taşlar kullan. Bulmacaları çözmek ve gizemleri araştırmak için dostlarınla beraber çalış.

Besteci Coeur de pirate tarafından yapılan orijinal soundtrack’ı ile birlikte, sözleri ve kafiyeleri özenle hazırlanmış bir hikaye deneyimle. Her zaman ve her yerde oyna. Nintendo Switch ile TV’nde, yolda veya arkadaşlarınla masaüstü modunda oynayabileceksin.

Oyunun Nintendo Switch’de aynı anda 2 oyuncunun oynamasına izin verdiğini de belirtelim.

Child of Light

Child of Light’ı oynamak için illa bir el konsolu sahibi olmanız gerekmiyor. PC, Xbox veya PlayStation platformlarından herhangi birine sahipseniz de oyunu; Ubisoft’un kendi mağazası üzerinden veya Steam platformu ile, indirilebilir içerikleri (DLC’leri) hariç 76,99 TL’ye satın alabilirsiniz. Ayrıca Humble Bundle’da ise şu an 14,99 $ fiyat etiketi ile satılıyor. Elbette indirim dönemlerini beklemek de mantıklı bir seçenek olabilir.

Child Of Light Nintendo Switch için tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Fortnite İçin Kaçırılmayacak Nintendo Switch Paketi

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!