God Of War Steam’e Geldi!

Aylardır internette dolaşan söylentiler doğru çıktı. God Of War, sonunda PC platformuna geliyor ve Steam’de ön siparişe açıldı.

God Of War Steam’e Geldi!

Efsane üçlemenin ardından İskandinav mitolojisini ziyaret ederek ömrüne devam eden God Of War serisi, bugüne kadar PlayStation konsollara özel bir oyun serisiydi. Ancak yakın geçmişte internette dolaşan söylentilere göre, 2018 yılında çıkan God Of War’ın PC platformuna geleceği açıklanmıştı. Henüz net bir onaylama yapılmasa da bugün itibariyle bu söylentilerin doğrulandığını söyleyebiliriz. 2018 yılının en iyi oyunu seçilen bu oyun, sonunda PC oyuncularıyla buluşacak.

Oyunda, konsol sürümlerinin aksine, herhangi bir FPS limiti bulunmayacak ve isteyenler oyunu 4K çözünürlük ile oynayabilecek. Oyun DLSS desteğini de bünyesinde barındırıyor olacak. Yani PC sürümünün olabildiği kadar optimize kalacağını söylemek mümkün.

Oyun, Steam’de ön siparişe açıldı. Türkiye’de oyunun fiyatı 329 TL olarak açıklandı. Oyunun çıkış tarihi ise 14 Ocak 2022 olarak açıklandı. Aynı zamanda YouTube’dan bir tanıtım videosu da paylaşan Sony, oyunun PC sürümünü de bu şekilde tanıtmış oldu. PC sürümünü ön sipariş ile alanlara da bazı oyun içi hediyeler verilecek. Bu hediyeler ağırlıklı olarak Kratos ve Atreus’un kostümlerine özel seçenekler olacak. Aynı zamanda oyun, tamamıyla Türkçe dil desteği bulundurarak çıkış yapacak. Yani hem Türkçe altyazı, hem de Türkçe seslendirme desteğini bünyesinde barındıracak.

God Of War PC sürümünün tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.