ESL One New York Şampiyonu Belli Oldu!

ESL One New York 2019 bitti ve şampiyonu belli oldu. Turnuvaya B grubunda başlayıp, grup aşamalarında 2 galibiyet alan Evil Geniuses, bir üst tura adını yazdırmayı başarabilmişti. Astralis, OpTic ve Faze de Evil Geniuses ile aynı gruba düştüler. Gruptan çıkma serüveninde OpTic ile Astralis arasındaki ikincilik mücadelesinde galip çıkan taraf ise Astralis oldu.

Grup aşamalarından sonra A grubunun ikincisi G2 ile karşılaşan Evil Geniuses, 2-0’lık galibiyet ile ayrılarak adını finale yazdıran taraf olmuştu. Aynı aşamada Liquid ile karşılaşan Astralis, eş grupta yer aldığı Evil Geniuses ile final oynamaya hak kazandı.

Etkinliğin final etabı “best of 5” biçiminde oynandı. Counter Strike: Global Offensive eSpor dünyasının en büyük etkinliklerinden ESL One New York 2019’un finalinde galip çıkan taraf 3-1’lik skor ile Evil Geniuses oldu. EG aldığı bu zafer ile 100 bin dolarlık kupa ödülünü de kazanmış oldu. Etkinliği ikinci sırada tamamlayan Astralis 40 bin, üçüncü ve dördüncü sıralarda tamamlayan Liquid ve G2 takımları ise 18’er bin doları kasasına ekledi.

The Walking Dead karakterleri PUBG Mobile’a geliyor!

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!