E3 2018’de Gördüğümüz En İyi Oyunlar!

Son Güncelleme Tarihi:

Bu listemizde dünyanın en büyük ve en popüler oyun konferanslarından E3 2018’de gördüğümüz en iyi oyunlara göz atacağız.

1 – Dying Light 2 (Techland)

Yılın en büyük sürprizlerinden birisi de Dying Light 2 idi. Grafikleri, oynanışı, konusu ve hikayenin büyük bir kısmının Türkiye de geçmesi ile ilk oyunun yakaladığı başarı gerçekten de etkileyiciydi. Birçoğunuzun etkinliği izlerken kalbinin hızlı atmasına sebep olan oyunlardan birisi.

2 – Cyberpunk 2077 (CD Projekt Red)

2013 yılındaki fragmandan beri haber alınamayan Cyberpunk 2077 de E3 2018’de kendine yer buldu. Kimi iddiaya göre gelmiş geçmiş en iyi RPG oyun olacak Cyberpunk 2077, yeni yayınlanan fragmanı ile dikkatleri üzerine çekti. Oyunun çıkış tarihi kesin olmasa da 2019 ya da 2020 yılında çıkması bekleniyor.

3 – Anthem (EA Games)

Electronic Arts CEO‘su Andrew Wilson’ın “İnsanların aksiyon oyunlarına bakış açısını kökten değiştirip arkadaşlarıyla oynayabilecekleri yeni ve muhteşem bir yol geliştiriyoruz.” açıklamasını yaptığı Anthem, E3 2018’de yeni bir oynanış videosu ve detaylı bilgilerle oyuncuların ilgisini çekti. Görünüşü ve konusu bakımından biraz Titanfall’ı andırsa da yenilikçi mekanikleri ve konusuyla öne çıkmayı başarıyor.

4 – The Last of Us Part II (Naughty Dog)

The Last of Us, ilk oyunu ile en iyi oyunlar listesine çok rahat girmeyi başarmıştı. Devamı niteliğinde olacak olan The Last of Us Part II uzun süredir çıksa da oynasak artık dediğimiz oyunlardandı. Yayınlanan yeni fragman ve oynanış ile ilgileri üzerine toplayan oyunlardan birisi.

5 – Ghost of Tsushima (Sucker Punch Productions)

Sony Interactive Entertainment’ın yayıncılığını üstlendiği PlayStation 4 Exclusive oyunu olan Ghost of Tsushima’nın geleceğini daha önceden biliyorduk ama etkinlikte yayınlanan yeni fragman ile beklentiler oldukça yukarı çekilmiş durumda. Eski uzak doğu temasını başarılı bir şekilde oyunlara işleyebilmiş fazla geliştirici yok ama Sony’nin desteklediği ve RPG uzak doğu özlemini giderebilecek Ghost of Tsushima, neredeyse bütün oyuncu dünyasının aklını çelmiş durumda.

6 – Shadow of The Tomb Raider (Crystal Dynamics)

Son iki oyunu ve filmi ile marka değerinin çıtasını oldukça yükseklere çeken Tomb Raider ismi yakında yeni bir oyuna daha sahip olacak. Serinin oynanışı, grafikleri ve Lara Croft’u ile öne çıktığını birçoğumuz biliyoruz. Merak edilen konu ise son iki oyunda olduğu gibi benzer bir yapıya mı sahip olacak yoksa yenilikçi bir yapıya mı sahip olacak.

SK Gaming League of Legends Sahnesine Geri Dönüyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!