E3 2018 Sony Konferansında Duyurulan Oyunlar

Son Güncelleme Tarihi:

Sony E3 2018 konferansında, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine bizleri heyecanlandıran birçok oyunun duyurusu yapıldı. Bu oyunların başını zaten çıkacağını bildiğimiz The Last of Us Part II, Death Stranding, Ghost of Tsushima ve Marvel’s Spider-Man çekiyor. Tabii ki bu oyunların dışında başka oyunların da gösterimi yapıldı. Öyleyse hemen oyunları tanıtmaya başlayalım.

Death Stranding

Şahsen Hideo Kojima imzalı bu oyunu yıllardır bekliyorum. Gameplay görüntülerinin ilk kez paylaşıldığı konferansta “Acaba spoiler yer miyiz?”, “Şu gizemler artık çözülür mü?” diye düşünürken izleyince biraz içim rahatladı. Ne spoiler yedik ne de gizemler çözüldü!’

The Last Of Us – Part II

Sony’nin en önemli exclusive oyunlarından The Last Of Us, içinde öpüşme sahnesi sinematiğinden gameplaye kadar çeşitli içeriklerin yer aldığı 11 dakikalık bir video yayınladı. Sevenleri için yeterince içeriğin olduğunu düşünüyorum. Özellikle gameplayde kullanılan araçlardan, dövüşlerde kullanılan mekaniklere kadar baya bir fikir edinmeniz mümkün.

Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima, Infamous’un yapımcısı Sucker Punch tarafından ustaca geliştirilen bir samuray oyunu. Kasvetli havasıyla, tam anlamıyla samuray rolüne bürünebileceğiniz bu oyun, yine bizleri çok heyecanlandıran yapımların arasında yer almakta.

Marvel’s Spider-Man

Insomniac Games tarafından geliştirilen Marvel’s Spider-Man 7 Eylül‘de oyuncularla buluşacak. Oyun o kadar hareketli ki oynamak için şimdiden sabırsızlanıyoruz. Dövüş mekanikleri ve yapabileceğiniz kombolar gerçekten çok fazla varyasyonla karşımıza çıkıyor.

KINGDOM HEARTS III

Karayip Korsanları serisinin 3. oyunu da konferansta gösterime sunuldu. İçerisinde Goofy ve Donald Duck gibi Disney karakterlerini de barındıran Square Enix oyunu ilginç gözüküyor.

CONTROL

Control, Quantum Break, Alan Wake gibi oyunların yapımcısı Remedy tarafından geliştirilen bir zaman bükme oyunu. Gerçekten garip bir oyun olan Control‘de zaman bükerek kapıştığınız bazı savaşlar bulunuyor. Her kesime hitap etmese de değişiklik arayanlar için güzel bir tercih olacaktır.

Déraciné

Dark Souls‘un yaratıcıları yeni bir VR oyunu yapıyorlar. Ne mutlu bize! Videoyu izleyince içindeki kasvetli hava ruhumuzu sömürüyor.

Resident Evil 2

Resident Evil 2 oyununun Remake olarak 25 Şubat‘ta geleceği de konferansta duyuruldu. PlayStation’a ek olarak PC ve Xbox versiyonları da gelecekmiş.

Bethesda The Elder Scrolls VI’yı Duyurdu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.