E-Spor’un “En Büyükleri” Seçildi!

Teknosa, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de heyecanla takip edilen E-Spor’un en iyilerini ödüllendirdi. Spor Arena jürisi ve oyun severlerin oylarıyla toplam 12 dalda kazananların belirlendiği “Teknosa Oyunun Büyükleri E-Spor Ödülleri” töreninde; “Yılın Büyük E-Spor Takımı” seçilen 1907 Fenerbahçe’ye ve “Yılın Büyük LOL Oyuncusu” seçilen 1907 Fenerbahçe’nin kaptanı Thaldrin’e ödülünü Teknosa Pazarlama ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Bahçıvanoğlu verdi.

Teknosa’nın katkılarıyla gerçekleşen Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali 10-11 Mart tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da düzenlendi. Yılın en iyilerinin ödüllendirildiği “Teknosa Oyunun Büyükleri E-Spor Ödülleri” festivale ve E-Spor dünyasına damga vurdu.

Spor Arena jürisi ve E-Spor tutkunlarının toplam 135 bin oyuyla belirlenen ödüller festivalde sahiplerini buldu. “Yılın Büyük E-Spor Takımı” seçilen 1907 Fenerbahçe takımı ve “Yılın Büyük LOL Oyuncusu” seçilen 1907 Fenerbahçe’nin kaptanı Thaldrin’e ödülünü, Teknosa Pazarlama ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Bahçıvanoğlu’ndan aldı.

Bu yıl ilk defa gerçekleştirdikleri Teknosa Oyunun Büyükleri E-Spor Ödülleri ile ilgili açıklama yapan Bahçıvanoğlu; Hepinizin bildiği gibi teknolojilerin ve internetin hızlı gelişmesiyle, oyunların hem ulaşılabilirliği hem de çeşitliliği artıyor. Türkiye de gençlerin ilgisiyle dijital oyunlar ve E-spor sektörlerinde önemli bir potansiyele sahip. Biz Teknosa olarak, oyun dünyasının gençler için ne ifade ettiğini çok iyi biliyoruz. Türkiye’de, önümüzdeki dönemde daha da gelişecek olan bu dünyanın bir parçası ve öncülerinden biri olmak bizim için çok değerli. Bundan sonraki süreçte de E-Spor alanına desteklerimizi hız kesmeden sürdüreceğiz. Bugün, ilk defa hayata geçirdiğimiz bu ödülleri sporcularla ve e-sporu destekleyenlerle paylaşmaktan çok mutluyum. Başarıları ile adını listeye yazdıran tüm adayları ve kazananları yürekten tebrik ediyor; kurdukları strateji ve taktikler ile E-Spor severlere ilham olmalarını diliyorum” dedi.

Jüride yer alan Bora Koçyiğit (Riot Games Türkiye Ülke Müdürü), Hakan Baş (BAUSuperMassive Takım Sahibi), Bünyamin Aydın (Space Soldiers E-spor Takım Sahibi), Koray Durkal (Hürriyet Gazetesi E-spor Yazarı), Mehmet Arslan (Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü) ve 135 bin oy ile belirlenen yılın en büyükleri ise şu şekilde:

Yılın en büyük PUBG oyuncusu: Mithrain (Team Bosphorus)
Yılın en büyük LoL oyuncusu: Thaldrin (1907 Fenerbahçe Espor)
Yılın en büyük yayıncısı: Jahrein
Yılın en büyük YouTuber’ı: EasterGamersTV
Yılın en büyük çıkış yapan oyunu: Playerunknown’s Battlegrounds
Yılın en büyük E-sporcusu: İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş (Space Soldiers)
Yılın en büyük E-spor takımı: 1907 Fenerbahçe Espor
Yılın en büyük Cosplayeri: Mirai (Miray Songün)
Yılın en büyük E-spor sunucusu: Kaan Kural
Yılın en büyük E-spor karşılaşması: 1907 Fenerbahçe Espor – BAUSuperMassive (2018 TBF Finali)
Yılın en büyük oyun traileri: Call of Duty WWII
Yılın en büyük öyun müziği: League of Legends
Juri özel ödülü: Cem Bölükbaşı (G2 Esports – Formula 1)

1. Gün | Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Bilgehan Ilgar

En yeni ve en sevilen oyunları oynuyor, espor turnuvalarını büyük bir tutkuyla takip ediyorum. Kısacası hem eğleniyor hem de sizinle paylaşıyorum ✌