Tom Clancy’s The Division 2’de Görmek İstediklerimiz!

The Division kısa bir süre önce 20 milyon oyuncuyu geçmiş ve Aralık ayında devasa bir içerik paketi almıştı. Oyunun geliştiricisi Ubisoft şimdiden serinin geleceği ile ilgili planları düşünmeye başladı. Daha yeni duyurulan The Division 2’nin serinin ilk oyununa göre bir hayli gelişmesi bekleniyor fakat E3 2018’e kadar yeni oyun hakkında pek bir şey göremeyeceğimiz tahmin ediliyor.

Serinin ilk oyunu iki yıl önce piyasaya sürülmüştü ve devam oyunu da aynı geliştiriciler tarafından geliştirilmekte: Massive Entertainment, Red Storm ve Ubisoft Reflections. Fakat bu durum serinin ilk oyununa verilen desteğin kesileceği anlamına gelmiyor. Geliştiriciler önümüzdeki günlerde Xbox One X için 4K desteğinin geleceğini söyledi.

Peki ilk oyuna kıyasla The Division 2’den neler bekliyoruz ? 

Daha fazla yapıt ve çevresel değişiklikler
The Division oyununda sürekli ziyaret ettiğimiz kamplar ve sokaklar hiçbir zaman değişmiyordu. Yeni oyunda zamanla belirli çevresel değişiklikler görebiliriz. Örneğin; yapım aşamasında olan belirli yerler zamanla değişikliklere uğrayabilir veya keşfettiğimiz kamplar belirli durumlara göre fiziksel değişiklikler gösterebilir.

Daha iyi bir ilişki sistemi
İlk oyunda sadece iki tip yaklaşım vardı; düşmanları öldür ve ihtiyacı olanlara su vererek kıyafet edin. Yeni oyunda Fallout veya The Elder Scrolls serilerinde olduğu gibi yanımıza yoldaş alma, insanlarla çeşitli diyaloglara girme vb. gibi durumlar bekleniyor.

Daha entegre bir hikaye
İlk oyunda New York’a görev icabı gelen bir ajanı oynatıyorduk fakat ana hikaye diyebileceğimiz bir şey tam olarak yoktu ve eksikliği fazlasıyla hissediliyordu. Yeni oyunda iyi bir olay örgüsüne sahip ve daha hissedilebilir bir ana hikaye olacağı düşünülüyor.

Daha belirgin hayatta kalma koşulları
The Division oyununda soda gibi belirli eşyalar, yiyecekler ve içecekler var. Fakat Survival-DLC’si gelene kadar pek bir işe yaramıyorlardı. Yeni oyunda daha belirgin hayatta kalma ögeleri en çok beklenenler arasında.

Daha dengeli ve mantıklı düşmanlar
İlk oyunu oynayanların ve benimde en çok şikayet ettiğimiz durum oyunun ileri ki seviyelerinde üzerinize gelen düşman dalgalarının hiç bitmeyen bir kaynaktan size sürekli bombalar fırlatarak oyunun mantık kavramının biraz dışına çıkmasına neden olmasıydı. Yeni oyunda en azından bu sorunun çözülmesi, yeni düşman çeşitlerinin gelmesi ve daha türlü türlü değişikliklerin olması bekleniyor.

Sizin de The Division 2’den beklediğiniz özel bir şey var ise yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Netaş HP Enterprise’ın ‘2017’nin Fark Yaratan Projesi’ ödülüne layık görüldü

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!