CS:GO’ya Yeni Güncelleme: Negev ve Revolver Rekabetçi Maçlardan Kaldırıldı!

Dün akşam Counter-Strike: Global Offensive’e gelen 141.1 mb’lık bir güncelleme ile, Negev ve Revolver silahları birkaç değişikliğe uğradı ve rekabetçi oyun modundan kaldırıldı. Bunların dışında arayüz güncellendi ve Canals haritası bazı değişikliklere uğradı.

Negev’in Yeni Sesi ve Spray’i

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=7z06QWlsNW0]

Spray ve sesleri değişen silahların bir yandan da artık aktif olarak kullanılması için güçlendirildiği duyuruldu. Özellikle Negev’in dağınık bir kalıpta ilerleyen mermileri artık ilk 8-9 mermiden sonra tek bir noktaya yakın gidiyor. Silahın kullanımının kolaylaştırılmasının yanında fiyatı da 5700 dolardan 4000 dolara düşürüldü ve ses efekti de değişti.

Kullanıcı Arayüzü Güncellendi

Yeni gelen bu arayüz gerçekten çok kullanışlı. Benim gibi Shift+Tab yapıp Steam paneline geçmekten bezmiş oyuncular için birebir. Arkadaş ekleme kodu ile oyun içinden basitçe arkadaşlarınızı ekleyebileceksiniz. Ayrıca yakındaki lobiler ve istekler(steam istekleri) 2 yeni buton olarak arkadaşlar sekmesinin yanına eklenmiş durumda. Öte yandan birlikte oynamaktan memnun kaldığınız  oyuncuları arkadaş eklemenize gerek kalmadan lobiye davet edebiliyorsunuz. 

Canals Haritasındaki Bug’lar Giderildi

Henüz çok yeni bir harita olan Canals’ın adını çıktığı günden bu yana hep bug’lar ile andık. Sonunda sesimizi duyan Valve bu konuya da çözüm getirmiş.

Canals:

Avludaki heykeller ve merdivenler değiştirilmiş.

Köprüdeki korkuluk düzeltilmiş.

Köprünün altındaki collision sorunu giderilmiş.

Terörist tarafındaki köprülerin grafikleri güzelleştirilmiş.

Bombanın sıkışabildiği birkaç nokta düzeltilmiş.

Birçok bölgede solukluklar giderilmiş.

B site ve bazı kapılar genişletilmiş.

Saray pencereleri daha iyi bir hale getirilmiş.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!