OW Rehber | Hanzo Hakkında Bilmedikleriniz

Rolü: Savunma

Gerçek Adı: Hanzo Shimada

Yaş: 38

Mesleği: Suikastçi, Paralı Asker

Harekat Üssü: Hanamura, Japonya(eskiden

Birliği: Shimada Klanı

HİKAYE

Okçu ve suikastçı olarak yeteneklerinde ustalaşan Hanzo Shimada, eşi bulunmaz bir savaşçı olduğunu kanıtlamak için çabalıyor.

Shimada klanı yüzyıllar önce kuruldu. Bünyesinde yıllar geçtikçe güçlenen suikastçıları barındıran bu klan, silah ve yasa dışı madde ticaretinden büyük paralar kazanarak geniş bir suç imparatorluğu kurdu. Geleneklere göre ailenin en büyük erkek çocuğu olarak Hanzo, babasından kalan tahta geçmek ve Shimada imparatorluğunu yönetmek zorundaydı. Genç yaşından beri bu sorumluluk için eğitim alan Hanzo, liderliğe olan yatkınlığını ve doğuştan gelen strateji ve taktik anlayışı olduğunu gösterdi. Kendisi uygulamalı alanlarda da ustalaştı; yakın dövüş, kılıç kullanma ve okçulukta tam bir dehaydı.

Babası öldükten sonra kabilenin büyükleri Hanzo’ya gelerek şımarık kardeşini de doğru yola sokup Shimada imparatorluğunun yönetiminde yardımcı olmasını istediler. Kardeşi bu teklifi reddedince, Hanzo’yu kardeşini öldürmeye zorladılar. Bu eylem Hanzo’yu çok üzdü ve önce babasının mirasını reddetmeye sonra da elde etmek için yıllarca durmadan çalıştığı her şeyi ve klanını terk etmeye sevk etti.

Artık Hanzo, savaşçı yeteneklerini kusursuz hale getirmek, onurunu geri kazanmak, geçmişte yaşadıklarını unutabilmek ve arınmak için dünyayı gezmekte.

YETENEKLER

Storm Bow (LMB): Hanzo, gerdiği oku rakibe doğru fırlatır.

Sonic Arrow (LSHIFT): Hanzo, içinde ses takibi yapabilen araç barındıran bir ok fırlatır. Takibe takılan tüm rakipler işaretlenerek Hanzo ve takım arkadaşları için görünebilir hale gelir.

Scatter Arrow (E): Hanzo, bir duvara veya nesneye çarptığında parçalanan ve şarapnelleri farklı doğrultularda ilerleyen bir ok fırlatır.

Dragonstrike (Q): Hanzo, düz bir hat üzerinde hareket eden ve duvarlardan geçebilen, yoluna çıkan bütün rakiplerine hasar veren Ejderha Ruhu’nu çağırır.

OYNANIŞ İPUÇLARI

  • Hedefinizin canı azsa oklarınızı tam şarj etmeden de atabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir şey ise oklarınız kavisli gideceği için farenizi biraz yukarı kaldırmanızda fayda var.
  • Scatter Arrow yeteneğinizin de düz atışınız gibi bir şarj süresi vardır fakat bu sadece attığınız okun hızını ve mesafesini belirlemez. Aynı zamanda dağılan oklarınızın da hızını ve etkisini arttırır.
  • Hanzo’nun Scatter Arrow yeteneği kapalı alanlarda oldukça etkilidir. Attığınız okun parçaları rakibe kesinlikle isabet edecektir.
  • Scatter Arrow yeteneğinizi rakibin ayaklarının dibine isabet ettirdiğinizde dağılan parçaların hepsi isabet edeceğinden yüksek miktarda hasar verebilirsiniz. Bastion, Torbjorn tareti gibi hedeflere kolay bir şekilde ani hasar bırakabilirsiniz.
  • Dragonstrike yeteneğinizi diğer takım arkadaşlarınızın ulti yetenekleriyle birleştirdiğinizde ortaya muazzam kombolar çıkabilir. Widowmaker’ın ultisi sayesinde rakiplerinizin nerede olduğunu görebilir ve buna göre hareket edebilirsiniz. Reinhardt, Zarya, Mei gibi kahramanların ultilerinin sağladığı kitle kontrol etkileri de size kolay bir ulti fırsatı doğurabilir.

Güçlü Olduğu Kahramanlar

  • Bastion
  • Torbjorn

Zayıf Olduğu Kahramanlar

  • D.Va
  • Tracer
  • Widowmaker

Hanzo, genel olarak sabit veya hantal kahramanlar karşısında etkilidir. Kalkanın arkasına gizlenebilen, fazla hareketli veya sizi uzaktan dürtebilecek kahramanlara karşı ise zor durumlarda kalablir.

Yetenek

Atış Hızı

Oluşturma Süresi

Bekleme Süresi

Hasar

Menzil

Storm Bow

1 RPS

0-.5s tam dolum

29-125

Sonic Arrow

0-.5s tam dolum

20s

29-125

10m yarıçap

Scatter Arrow

0-.5s tam dolum

10s

75

Dragonstrike

1.5s

>200 DPS

4m yarıçap

OW REHBER | GENJI HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!