CS:GO| IEM: Sydney 2017 | 2. Gün Özeti

Intel Extreme Masters: Sydney 2017, ikinci gününü yarı final oynamaya hak kazanan 4 takımı da belirleyerek kapattı.

 

Yarı Finalistler 

Brazil SK Gaming

Denmark Astralis

Europe FaZe Clan

United States OpTic Gaming

 

Çeyrek Finalde Elenenler

Australia Chiefs eSports Club

Denmark North

Australia Renegades

China ViCi Gaming

 

Renegades vs. ViCi Gaming

de_Cobblestone – 16:5 (11:4,  5:1)

Turnuvadan ilk elenen takım olan ViCi, maça çok güzel başlamıştı. Maç başında tabanca savaşını kazanan Vici, üstünlüğünü 3 el daha devam ettirip durumu 4-0’a getirse de, Regenades’in üstünlüğünü ortaya koymasıyla, skor ve sonuç değişti.

Optic Gaming vs. Renegades

de_Train – 16:4 (11:4, 5:0)

Renegades, bir önceki rakipleriyle aynı kaderi paylaştı. Terörist tarafında muhteşem bir başlangıç yakalayan Optic, bir süre sonra moral rüzgarını da arkasına alarak durdurulamaz bir hale geldi ve ev sahibi ekibi kısa sürede alt etmeyi başardı.

FaZe Clan vs. North

de_Cache – 19:16 (11:4, 4:11, 4:1)

Bütün gün boyunca uzatmalara giden tek maç oldu. Faze, yarı final biletini kapabilmek için Danimarka’lı rakibini turnuvadan uzaklaştırdı. Uzatma turunda bütün rauntlarda silah çekebilmesine rağmen North, Faze Clan karşısında duramadı ve maçı kaybetti.

SK Gaming vs. Astralis

de_Inferno – 16:12 (6:9, 10:3)

Turnuvanın 2 favori ekibinin karşılaşmasında, yarı final biletine kısa yoldan ulaşmayı seçen taraf SK Gaming oldu ve sonucu en çok merak edilen maçta rakibini 16:12 alt etmeyi başardı. İlk yarıyı 9:6 geride kapatan SK, CT tarafında kazanmak için çok uğraşması gerektiğini biliyordu ve 10:3’lük muhteşem bir skorla başarıya ulaştı.

Chiefs eSports Club vs. North

de_Nuke – 16:13 (5:10, 11:3)

Muhteşem bir yarış sonrasında turnuvaya ev sahipliği yapan ekiplerden biri olan Chiefs,  North karşısında yine muhteşem bir geri dönüşe imza atarak rakibini turnuvanın dışına itti. İkinci tabanca raundunu aldıktan sonra Chiefs, arkalarındaki ekonomi rüzgarıyla kazanmayı bildi.

Faze Clan vs. Optic Gaming

de_Train – 16:6 (10:5, 6:1)

Etkileyici bir zaferin ardından Faze Clan’ın adını yarı finallere yazdırdığı maç oldu. İlk elde agresif bir oyun sergileyip rakipleri tarafından avlanan Avrupa ekibi, sonraki 3 raundu kazanarak güç dengelerini değiştirdi ve ipleri eline aldı. Avantajı kazanan Faze Clan, sonrasında maçı rahatça kazandı.

Astralis vs. Renegades

de_Nuke – 16:3 (12:3, 4:0)

Ev sahibinin turnuvadaki son temsilcisine karşı kolay bir galibiyet alan Astralis, yarı finallere adını yazdıran 3. takım oldu. Turnuvanın favori ekiplerinden olan Astralis, hızlı bir zaferle maçı kazandı.

Optic Gaming vs Chiefs eSports Club

de_Train – 16:10 (9:6, 7:4)

Günün son haritasında maça umut verici bir başlangıç yapan Chiefs, zamanla oyundan düştü ve son bileti  Optic’e kaptırdı. İlk 5 eli kazandıktan sonra, koltuğu devreden Chiefs ekibi, toparlanmakta zorluk çekince, Optic maçı koparmayı bildi.

 

CS:GO Star Wars

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!