Call Of Duty: Warzone İçin Yeni Bir Hile Önlemi!

Call Of Duty: Warzone oyunu, çıktığı ilk dönemden beri ilgi odağı olan bir oyundu. Ücretsiz olarak da indirilip oynanabilen Call of Duty Warzone oyunu, online aktif oyuncu sayısında büyük rekorlar kırmıştı. Oldukça verimli bir dönem geçiren oyun, başarılı grafikleri ve haritalarıyla dikkat çekti. Çıktığı ilk gün Twitch platformu üzerinde 461 bin anlık izleyici sayısına ulaşan Call Of Duty: Warzone, oyun sektörünün ilgi odağı olmaya devam ediyor!

Yayınlanmasının üzerinden 24 saat geçtikten sonra 6 milyon aktif oyuncuya ulaşan Call of Duty : Warzone, yayınlandıktan 4 gün sonra 15 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Call of Duty : Warzone oyununa, günlük 3.75 milyon aktif kullanıcı kayıt olduğu bilgisi de internette paylaşıldı. Battle Royale temasının oldukça popüler oyunlarından biri olan Call Of Duty: Warzone, hızlı yükselişine devam ediyor.

Call Of Duty: Warzone Oyunu İçin Yeni Bir Hile Önlemi Alındı!

Ancak her popüler oyunun yaşadığı bir problem var ve bu problem de hilecilerin ta kendisi. Pek çok popüler oyun, hilecilerle baş ediyor ve bunların sonucunda da oyunların geliştiricileri için zor günler başlıyor. Hilecilerin oyuncu kitlesinde her türlü istatistikte azalmaya sebep olması, hilecilerin günlük aktif oyuncu akışını azaltması ve oyunun itibarını düşürmesinden dolayı da pek çok firmanın bu yönde aldığı önlemler var. Bazı firmalar, uzun vadeli bir ban dalgası başlatıyor. Bazı firmalar da, hilenin kaynağına inip sorunları çözmeye çalışıyor.

Call Of Duty: Warzone oyunu için de benzer bir tablo söz konusu. Infinity Ward’ın başı, hilelerle dertteyken oyunculardan da bu konuda yoğun bir tepki dalgası gelmişti. Infinity Ward’ın 70 bin kişiden fazla oyuncuyu banladığı biliniyordu ama buna rağmen hilenin önü alınamadı. Crossplay özelliğini kapatıp oyuna girmeye başlayan oyuncular da bu şekilde bir çözüm buluyor ve PC platformundaki bazı oyuncularda görülen hileden uzak durmaya çalışıyordu. Infinity Ward, ilginç bir önlem alarak insanları hileden soğutmayı planlıyor.

Call Of Duty: Warzone ve Call Of Duty: Modern Warfare oyunlarında sürekli rapor edilen ya da hile yaptığı tespit edilen oyuncular sadece kendi türündekilerle oyun oynayabilecek. Online maç eşleştirmesinde özellikle bu tipte oyuncuların birbirleriyle eşleşmesi üzerine durulacak. Bazı firmalar da bu yöntemi uyguluyordu ve Infinity Ward için de bu yöntem geçerli olacak. İşe yarayıp yaramadığını da, zaman gösterecek.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.