Nihayet Call of Duty: Mobile Çıkış Tarihi Belirlendi

Son zamanlardaki mobil cihazlardaki Battle Royale oyun açığının farkında olan bazı firmalar, hayatında hiç dijital veya mobil oyun oynamamış insanlara yaptıkları oyunlarını beğendirmeyi başardı. Daha önce dijital oyun oynamamış insanlar, PUBG ile birlikte revaç sağlayan Battle Royale türü oyunların neredeyse her kesimin ilgisini çekebilecek bir tarza sahip olmasından ve popülerliklerinden dolayı mobil yani dijital oyun dünyası ile tanışmış oldu. Mobil oyun piyasasının özellikle de Battle Royale oyun türünün halen daha popülerliğini korurken bir oyun da Call of Duty’den geldi. PUBG ve LoL’ün mobil oyunlarının da geliştiriciliğini üstlenmiş Tencent Games, Call of Duty: Mobile ile tekrar karşımızda. Ve nihayet Call of Duty: Mobile çıkış tarihi ve fragmanı yayınlandı.

Call of Duty: Mobile Çıkış Tarihi ve Fragmanı Yayınlandı

Call of Duty: Mobile Çıkış Tarihi

Uzun zamandır mobil kullanıcıları tarafından beklenen Call of Duty: Mobile, aylar öncesinden App Store ve Play Store’da ön kayıt sayfaları açılmıştı. Büyük bir heyecanla beklenen oyunun resmi fragmanı ve çıkış tarihi yayınlandı. 1 Ekim’de yayınlanması planlanan Call of Duty: Mobile muazzam görüntü kalitesi ve oynanabilirliği ile, bir Battle Royale modunun da olacağını söylemek gerekiyor. Call of Duty: Mobile şimdiden PUBG ve benzeri Battle Royale tarzı oyunlarının en büyük rakibi olacakmış gibi gözüküyor.

Farkı oyun modlarına sahip olacak Call of Duty: Mobile’da çok oyunculu olarak; ara ve yok et, takım ölüm maçı gibi diğer oyunlardan da aşina olduğunuz oyun modlarında oynayabileceksiniz. Call of Duty oyunlarının vazgeçilmezi zombi modu, mobil oyunda da mevcut. Çoğu kişinin ilgisini çekebilecek ve herkesin de bildiği gibi popüler olan Battle Royale oyun modunu da eklemeyi ihmal etmeyen Tencent, Call of Duty: Mobile’de 100 kişi destekli ve alışagelmiş Battle Royale deneyimini de yaşatmayı amaçlıyor.

Asphalt 9: Legends 8 Ekim’de Nintendo Switch’e Çıkıyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emir Can Genç

Bilgilerimi, tecrübelerimi ve düşüncelerimi internet okuruyla buluşturmaktan hoşlanıyorum. Her ne kadar yeteneğimin olmadığını düşünsem de hobi amaçlı, ilgilendiğim konular hakkında bir şeyler yazmaya çalışıyorum.