Bethesda'nın yeni stüdyosu Battlecry F2P bir MMO üretecek!

The Elder Scrolls serisinin son halkası Skyrim ile geçtiğimiz yıla damgasını vuran, bu yıl ise Arkane Studios tarafından geliştirilmekte olan Dishonored ile dikkatleri üzerine çeken Bethesda Softworks, Teksas merkezli Battlecry Studios adlı yeni bir geliştirici stüdyo açtığını duyurdu! Verilen ilk iş ilanlarından anlaşıldığı üzere yeni bir F2P MMO üretecek firmanın başında ise SWTOR’un eski sorumlu yapımcısı Rich Vogel bulunacak.

Özellikle rol yapma oyunlarıyla dijital oyun sektöründe önemli bir role sahip olan Bethesda Softworks, şu sıralar Dishonored’i bizlere sunmaya hazırlanan Arkane Studios da olduğu gibi Teksas – Austin merkezli yeni bir oyun geliştirici stüdyo açtığını duyurdu. Battlecry Studios adını alan yeni yerleşkenin başına ise Ultima Online, Star Wars: Galaxies gibi yapımlarda yer alan, son olarak ise The Old Republic’in sorumlu yapımcılık görevini üstlenen Rich Vogel getirildi.

Bethesda Softworks’ün de üst firması olan ZeniMax aracılığıyla duyurulan yeni iş ilanlarından ortaya çıkan bilgilere göre ise yeni stüdyo ücretsiz bir MMO üretecek. PC’nin yanında konsollarda da boy gösterecek yeni projesi için özellikle yeni nesil konsollar üzerinde çalışacak elemanlar arayan firma, yine iş ilanlarından anlaşıldığı üzere FPS ve RPG türlerinin karışımı bir yapımla karşımıza çıkacak. Bu haliyle Shooter – RPG hibridi bir oyun yapacağını söyleyebileceğimiz firmanın, Bethesda’nın Hibrid RPG dendiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Fallout 3’ü bizlerle buluşturmasından hareketle, yeni üretilecek sürpriz oyunun Fallout evreninde geçen bir F2P MMO olma olasılığı akıllara geliyor.

Dedikodulara göre bir Fallout 4 olmayacak olan yeni projenin, Fallout 3 içerisinde bahsedildiğini gördüğümüz Boston merkezli yüksek teknoloji ürünler üreten bir grup olan Institute üzerine odaklanabileceği iddia ediliyor.

Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!