Battlefield 2042’nin Arkangel Directive Etkinliği Duyuruldu

Electronic Arts (EA), Battlefield 2042’nin yeni sezonu için Arkangel Directive etkinliğini duyurdu. Oyuncular, heyecan dolu çatışmaların yaşanacağı yepyeni bir oyun modunda mücadele edecekler.

Electronic Arts (EA) tarafından yayınlanan ve DICE tarafından geliştirilen Battlefield 2042’nin 5. sezonu olan New Dawn’a doğru ilerlerken, yapımcı ekip tarafından heyecan verici bir etkinlik duyurusu geldi: Arkangel Directive. 11 – 25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikte oyuncular, yeni bir oyun modunda çekişmeli mücadelelere girecekler.

Arkangel Directive, son teknoloji ekipmanlara ve yapay zeka teknolojisine sahip olan iki takımın haritayı kontrol etmek için çarpışmasını konu alacak. Control adındaki bu yeni oyun modunda, Reclaimed, Orbital ve Valparaiso haritalarında yer alan 24’şer kişiden oluşan iki takım, uyduların kontrolünü ele geçirerek telemetri bilgilerini aktararak puan kazanacaklar.

Arkangel Directive Etkinliği, 11 Temmuz’da Başlıyor

Haritanın etrafındaki senkronize edilmemiş uydular, takımınızın taşıdığı sensörlerle hizalanacak. Aktif bir uydunun menziline girerek onu kendi tarafınıza almayı ve senkronize etmeyi hedefleyeceksiniz. Birden fazla kontrol noktası (hedef) aynı anda kullanılabilir hale gelecek ve düşmanlar istedikleri zaman kontrolü ele geçirmeye çalışabilecekler.

Arkangel, savaşta üstün performans gösterenleri Ascension Points (Yükseliş Puanları) ile ödüllendirecek. Bu puanlar, savaşın seyrini değiştirmek için kullanılabilecek. Takımlar ne kadar çok puan kazanırsa, o kadar güçlü bonuslara erişebilecekler. Etkinlik boyunca oyuncular, yeni arka planlar, epik silah desenleri, miğferler ve şans eklentileri gibi öğeler elde edebilecekler.

Oyun içi mağazada yeni paketler ve eşyalar da sunulacak. Arkangel Directive etkinliğinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Etkinlikle ilgili tüm bilgi ve detaylar için şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

satlasco

Samet Atlas Demir (satlasco), Oyun, Teknoloji ve Blockchain yazarı. Sanat dalları, doğa bilimi ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar ile hayallerinin ışığında yolculuk yapan, haz ve heyecan duygusunu arşa taşıyabilen uğraşlara ilgi duyan bir Sosyal Girişimci.