Ant-Man Geri Döndü! : Ant-Man ve Wasp İncelemesi

Avengers: Infinity War’un ardından sahneye hızlı bir giriş yapan Ant-Man ve Wasp’ı Dell sponsorluğunda izleme şansına eriştik.

Dell - Alienware

Dell – Alienware

Alienware ürünlerini bu adres üzerinden inceleyebilirsiniz.

Gel gelelim Ant-Man ve Wasp’a!

Ant-Man ve Wasp, Civil War’dan tam 2 sene sonrasını konu alıyor. Ant-Man, Civil War’da Captain America ile birlikte Iron-Man’in ekibine karşı savaşmıştı. Savaşın ardından hükümet tarafından hapis cezasına çarptırılmış olan Scott Lang’in cezası ev hapsine çevrilmiş durumda, bunun tek sebebi de kızı Cassie. Civil War’ın ardından tek zarar gören Ant-Man değil, Hope Van Dyne (Wasp) ve Hank Pym (Wasp’ın Babası)’de evlerinden olmuş ve hükümet tarafından aranan birer suçlu haline gelmiştir.

Ant-Man ve Wasp - Cassie

Ant-Man ve Wasp – Cassie

Uzun bir süre sonra ikiliyi tekrardan bir araya getiren sebep Janet Van Dyne (Wasp’ın Annesi)’ı Quantum evreninden geri getirmek. Geçmişte nükleer bir füzeyi durdurmak amacıyla kendisini feda eden Janet Van Dyne, Quantum evrenine sıkışmış halde. Annesinden vazgeçmeyen Hope, babası Hank ile birlikte onu geri getirmek için yola koyulurlar. Bütün olaylar Janet’in Scott’a gönderdiği mesaj ile başlıyor. Gönderilen mesajın ardından annesinin yaşadığına emin olan Hope ve Scott uzun sürenin ardından kostümlerini tekrardan giyiyorlar.

Ant-Man ve Wasp - Hank Pym

Ant-Man ve Wasp – Hank Pym

Kim bu filmin kötü kahramanı yahu?

Ghost, kötülükle hiçbir alakası olmayan ama kötüymüş gibi gözümüze sokulan bir karakterdir kendisi. Quantum enerjisi yüzünden ailesini ve bir yarısını kaybeden Ghost bir bakıma haklı aslında. “Bir yarısını kaybeden” derken şaka yapmıyorduk, kendisi patlamanın ardından yarı silinik bir şekilde hayatına devam ediyor, nesnelerin içerisinden bile geçebiliyor. Ghost’un tek amacı ise eski haline geri dönüp normal bir hayat sürmek.

Ant-Man ve Wasp - Ghost

Ant-Man ve Wasp – Ghost

Duvarlardan geçebilmek, Woooow, oldukça havalı değil mi? Hayır, değil. Çünkü karakterimiz bu gücü yüzünden çok şiddetli bir acı hissediyor. S.H.I.E.L.D. gibi bir firmanın sizi iyileştireceğini söyleyip sizi kendi çıkarları için kullandığını ve sizi bir suikastçı haline getirdiklerini düşünebiliyor musunuz? Ghost’a yardım eden kimse yok mu? Elbette var, Dr. Bill Foster! Kendisi aynı zamanda Wasp’ın babası Hank Pym’in eski ortağı olur, ne kadar ilginç bir bağlantı değil mi?

Ant-Man ve Wasp - Sonny Burch

Ant-Man ve Wasp – Sonny Burch

Bir de Hank’in çalışmalarını elde etmek isteyen bir karakterimiz var, Sonny Burch. Normal bir karakter olmanın ötesine geçemeyen Sonny, Wasp’in annesine ulaşmak için gereken parçaya sahip. Sonny’de ekibe dahil olmayı istiyor fakat Wasp’ın amacı bir ortak bulmak değil, annesini quantum evreninden geri getirmek. “Hayır” yanıtı ile karşı karşıya kalan amansız kötü karakterimiz Sonny’de hiç durur mu? Hemen harekete geçiyor ve karakterlerimize karşı bir mücadele başlatıyor.

Böylelikle neden Avengers Infinity War’da Ant-Man’in olmadığını da öğrenmiş olduk. Kendisi quantum evreninde sıkışıp kaldı. Serinin son filmi olacak olan yeni Avengers filminde Ant-Man’i oradan nasıl kurtaracaklarını merak etmiyor değiliz. Filmi genel olarak beğendiğimizi söyleyebiliriz. Çıtır çerez olarak eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz, Avengers’in yeni filmini beklerken izleyebileceğiniz bir film arıyorsanız Ant-Man and the Wasp, tam olarak aradığınız film olabilir.

Ant-Man ve Wasp - Quantum Evreni

Ant-Man ve Wasp – Quantum Evreni

Filmde kullanılan tüm animasyonların (CGI) hepsi Dell ortaklığı ile yapıldı. Film boyunca da Dell’in ürünlerine sıklıkla rastlayacaksınız. Bize filmi izleme fırsatını sunan Dell ailesine teşekkürlerimizi sunarız. Herkese iyi seyirler, eğlenceli bir film sizleri bekliyor!

Razer’in En Yeni Ve En Gelişmiş Klavyesi: Razer Huntsman Elite

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!