ZULA Dünya Kupası’na Son Bir Gün

100’den fazla ülkede,10 milyon üzerinde oyuncu tarafından, 11 dilde oynanan Türk Oyunu…

Dünyanın farklı bölgelerinden, en iyi Zula oynayan 34 e-sporcuya ev sahipliği yapacak Zula Dünya Kupası, 6-7 Nisan’da İstanbul Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecek.

Wirecard ana sponsorluğunda düzenlenen Zula Dünya Kupası, Türkiye, Brezilya, İtalya, Norveç, Polonya ve İsveç olmak üzere altı ülkeden, toplamda 34 e-sporcunun yer aldığı altı takımın katılımıyla gerçekleşecek. 7 Nisan Cumartesi günü İstanbul Point Hotel Barbaros’ta düzenlenecek Kupa finalini tüm e-sporseverler gelip,  ücretsiz olarak izleyebilecekler. Takip ettikleri e-sporcuları yakından görme imkanına sahip olacak e-spor severler, Kupa heyecanına ortak olacaklar. Finalin ardından, Zula Dünya Kupası’nın en iyileri 100bin Dolarlık para ödülünün de sahibi olacak.

InGame Group tarafından yaratılan, yüzde 100 Türk yapımı ilk ve tek MMOFPS oyunu Zula, dünya genelinde 11 dilde, 10 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanıyor. 2 milyondan fazla takipçiyle sosyal medyada da büyük bir etkiye sahip Zula’nın her gün 5 bin adet videosu dünya çapında oyuncular tarafından YouTube’a yükleniyor ve bu içerikler de ayda 20 milyonun üzerinde izleniyor. Dünyada gittikçe daha fazla izleyici tarafından takip edilen e-spor alanında büyük başarı gösteren Zula’nın Dünya Kupası’nın İstanbul’da yapılıyor olması Türkiye’nin tanıtımı açısından da büyük önem taşıyor. zulaoyun.com adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Ünlü YouTuber, YouTube Genel Merkezini Silahla Bastı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.