Yükselme Ligi Finalistleri Belli Oldu, Galatasaray Küme Atlayamadı

Yükselme Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nde Grup Aşaması 5 haftalık maratonun ardından sona erdi. Beşiktaş Esports, HWA.GAMING, OYUNHİZMETLERİ ESPOR KULÜBÜ ve Victorious Ace bu mevsimin Yükselme Ligi Finalistleri oldular.

HWA.GAMING beklendiği gibi grup aşamasını lider olarak tamamladı. Grup aşaması boyunca rakiplerine karşı ciddi bir üstünlük sağlayan HWA, Yükselme Ligi Finalleri’nin kuşkusuz en büyük favorisi. HWA’nın rakibi ise son hafta inanılmaz bir başarıya imza atan Victorious Ace oldu. Son haftaya girilirken Galatasaray Esports’un 1 galibiyet alması yeterliydi. VA’nın iki galibiyet alması da yetmiyor, bir de Galatasaray Esports’un tüm maçlarını kaybetmesi gerekiyordu ve bu durumda bile GS ve VA aynı puana sahip oluyordu. ”Olur mu öyle şey canım?” diyenlere VA cevabını verdi, GS de destek olunca tüm bu ihtimaller gerçekleşti ve VA, GS ile aynı puana geldi. Eşitliği bozmak için oynanan maçı kazanan VA, dördüncü oldu ve YL Finalleri’ne katılma hakkı kazandı.

YL Finalleri’nin diğer karşılaşması ise Beşiktaş – OYUNHİZMETLERİ ESPOR KULÜBÜ olacak. Takımlar Grup Aşamasını yedişer galibiyet ve üçer mağlubiyetle kapattı. Eşitliği bozmak için karşılaşan iki takımın maçında kazanan Beşiktaş oldu. OHM üçüncü sırada kalmanın burukluğunu yaşasa da finallere katılma şansını yakaladı.

Sezona iddalı bir kadro ile başlayan Royal Bandits herkesi şoke etti ve ligi galibiyetsiz kapattı. Galatasaray Esports ise bambaşka bir hikaye. Yükselme Ligi finallerine katılmak için son hafta 1 galibiyet alması yeten GS, haftayı üçte sıfırla kapattı ve Şampiyonluk Ligi hayalleri suya düştü.

Yükselme Ligi Finalleri  26-27-28 Temmuz’da oynanacak. Şampiyon olan ekip direkt olarak Şampiyonluk Ligi’ne adını yazdıracak. İkinci ve üçüncü sıradaki ekipler ise ŞL’ye yükselebilmek için Şampiyonluk ligi’nin altıncısı ve yedincisi ile karşılaşacak.

EU CS’den Büyük Düşüş: Origen!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!