Yükselme Ligi 3. Haftası

Yükselme Liginin 3. haftasına P3P eSports güzel oyunuyla damgasını vurdu.

Haftayı 2-0 ile kapatan iki takımdan biri olan P3P eSports güzel oyunuyla haftanın takımı seçildi. İlk galibiyetlerini OYUNHİZMETLERİ E-SPOR KULÜBÜ karşısında alırken diğer galibiyetlerini Çilekler takımına karşı aldılar.

Atlas’da haftayı 2-0 kapatan bir diğer takım oldu. Maçlarından birini teknik aksaklıklar nedeniyle bu hafta maçlarını oynayamayan Team Vulture karşısında hükmen kazandılar. İkinci galibiyetlerini ise OYUNHİZMETLERİ E-SPOR KULÜBÜ’ne karşı aldılar.

Çilekler ve Team Turquality ekipleri haftayı 1 galibiyet 1 mağlubiyetle kapatırken haftanın en şanssız takımı olan Team Vulture teknik bir aksaklık yüzünden iki karşılaşmayı da hükmen kaybettiler.

HAFTANIN TAKIMI: P3P ESPORTS

Bu enteresan haftanın takımı, iki maçını da Vadi’de iyi performans göstererek kazanıp, takım olma yolunda her geçen hafta kendini daha da geliştiren P3P oluyor.

Kimi zaman LongB’nin başlattığı agresif oyunlarla kendini gösterip, kimi zamansa gayet reaktif olabilen P3P, bu hafta bu oyunlardan bize örnekler sundu. İki haftadır takımın bizlere gösterdiği bazı kıvılcımlar vardı ancak takım en sonunda patlama yaptı ve potansiyelini açığa çıkardı.

Takım oyuncularının birbirleriyle uyumlu olup bir arada hareket edebildiği, gerektiği anlarda da birbirlerini tamamladıkları dikkatlerden kaçmadı. Bu da bu haftaki 2 galibiyette kilit noktayı oluşturdu.

HAFTANIN OYUNCUSU: LONGB

OHM maçında LeBlanc seçimine karşı oynadığı güzel Kassadin performansı ve ÇLK karşısında oynadığı Ekko ile haftanın oyuncusu seçilmeyi haketti. Eski formuna yavaş yavaş kavuşan LongB, takımının ona yaptığı yatırımların hakkını vererek takımının iki galibiyetinde de en önemli katkıyı sağladı.

HAFTANIN BEŞİ

Üst Koridor: Boroppi

OHM karşısındaki Jayce performansıyla maçı getiren oyunculardan biri oldu ve bunu gerçekleştirirken sadece 1 kere öldü. 

Ormancı: Crystal

İki maçta da tecrübesiyle takımına destek oldu ve haritada skor tahtasına yansımayan işler gerçekleştirdi. Rakip ormanda baskı kurdu, görüş üstünlüğü alınmasına yardımcı oldu ve rakip ormancının haritadaki yerinin takip edilmesini sağladı.

Orta koridor: LongB

İki tane koridor aşaması zor suikastçıyı başarıyla oynadı ve takımının aldığı galibiyetlerde önemli rol oynadı.

Nişancı: Vardags

İki maçta toplamda sadece 1 kere öldü. Bu metada nişancıların etkisini en iyi gösterebilen oyunculardan biri olan Vardags bunu Sihirdar Vadisi’ne çok güzel bir şekilde yansıtıyor.

Destek: Touch

ATL, onun üstünden oynamayı tercih etti ve onun yaptığı oyunlarla takım Sihirdar Vadisi’nde varlık gösterdi. Touch’ın takımı bir komutan gibi yönettiğini ve liderlik rolünü üstlendiğini Vadi’de net bir şekilde görebiliyoruz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!