Yapı Kredi’den 19 Mayıs Sürprizi: PUBG’de 100. Yıl Konvoyu!

Son Güncelleme Tarihi:

Yapı Kredi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda dünyanın en popüler espor oyunlarından PUBG’de (PlayerUnknown’s Battlegrounds) sürpriz bir kutlama düzenledi.

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı dolayısıyla Türkiye’nin en başarılı oyuncu ve yayıncılarından bazılarının da aralarında bulunduğu oyuncu grubu, aynı server’da beklenmedik bir şekilde oyunu manipule etti. Oyuncular, binlerce izleyicinin seyrettiği canlı yayında coşkulu bir 19 Mayıs konvoyu düzenledi.

Türkiye’de milyonlarca oyuncusu bulunan PUBG’nin geniş ve genç kitlelere hitap etme gücünü kullanan Yapı Kredi, oyun dünyasının aşina olduğu isimlerden Cem Karakoç (Mithrain), Ferit Karakaya (Wtcn), Kemal Can Parlak (Kendine Müzisyen) ve Tolgay Karabulut’u (Extreme) 19 Mayıs gecesi canlı yayında buluşturdu.

 

Dört fenomen oyuncu PUBG yayını başlamadan 1 saat önce Yapı Kredi YouTube ve Twitch hesaplarındaki canlı yayında izleyicilere 19 Mayıs sürprizi yapmak için bir araya gelerek sohbet etmeye başladı. Ardından Twitch yayınına başlayan dört fenomen, diğer oyuncular ile birlikte PUBG’nin her zamanki kurgusuyla uçaktan atlayarak oyuna başladı. Ancak savaşmaları beklenen oyuncular, izleyiciyi ters köşe yaparak oyunu manipüle etti. Oyun karakterleri, bando eşliğinde 19 Mayıs korteji oluşturdu. Bu sırada canlı yayında görünen oyuncular konfeti ve 19 Mayıs tişörtleri ile kutlamalara başladı.

Gerçekleştirilen sürpriz buluşma ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, oyuncular ve binlerce izleyicinin katılımıyla kutlanırken, oyuncular ve izleyiciler için unutulmaz bir anıya dönüştü.

Gameloft “Asphalt Esports Series” Turnuvasının İlkini Gerçekleştiriyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.