WCG Türkiye 1. LoL Elemesi: Çeyrek finalistler belli oldu

Son Güncelleme Tarihi:

World Cyber Games Türkiye League of Legends Elemeleri’nin ilk ayağında bugün heyecanı yüksek karşılaşmalara tanık olduk. 147 takımın katılımıyla gerçekleşen ilk eleme turunda, an itibariyle çeyrek final karşılaşmalarına kadar gelindi. 4 Ağustos 2013 günü, yani yarın, çeyrek final karşılaşmalarından başlayıp gün sonuna kadar sonuçlanması planlanan WCG Türkiye 1. LoL Elemesi, WCG Türkiye Büyük Finali’ne giden yolda ilk 2 takımın belirleneceği anlamına geliyor.

Öğlen saatlerinde başlayan WCG Türkiye 1. LoL Elemesi, kişisel ve kurumsal sebepler nedeniyle bazı takımların organizasyondan çekilmelerinin yanı sıra çok heyecanlı maçlara sahne olmamızı da sağladı. Gün boyunca oynanan karşılaşmalar sonucunda, 3. Sezon Türkiye Şampiyonu Dark Passage.Kaspersky Lab, Charta Nix gibi ülkemizin başarılı takımlarından birini devirerek önemli bir adım atan Salına Salına Sinsice, ilk gün boyunca hiçbir karşılaşmayı bye geçmeyerek tüm karşılaşmaları kazanan Five Pirates, resmi organizasyonlara katılımı sebebiyle ismini yakından tanıdığımız Highest e-Sports Club, yeni oyuncuları ile takım oyununa büyük önem veren Team Turquality Blue, HWA BaBs karması olarak adlandırabileceğimiz HWA Bullseye, organizasyon boyunca etkili bir oyun ortaya koyan Time To Peace ve resmi organizasyonlarda da adını sıkça duyduğumuz Shop4Gamers ekipleri çeyrek finale çıkma başarısı gösterdi.

Yarın Team Turquality Blue, HWA Bullseye karşılaşmasıyla başlayacak çeyrek final karşılaşmalarını, resmi WCG Türkiye streamer’ı Berker “gAndhi” Kubat‘ın yayınıyla anbean takip edebilir, bu heyecana siz de ortak olabilirsiniz. WCG Türkiye 1. LoL Elemesi’nin karşılaşma tablosuna aşağıdan bakabilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!