Wargaming.net Ligi Büyük Finallerinin İlk Detayları Belli Oldu

World of Tanks’in her yıl düzenlediği global e-spor turnuvası 27-28 Mayıs tarihlerinde Moskova’da gerçekleşecek

World of Tanks e-spor alanında yılın en heyecanlı dönemine girmeye hazırlanırken, her yıl düzenlenen final turnuvası Grand Finals 2017 ile ilgili ilk detaylar da belli oldu. Challenger ve Şampiyonlar Karması maçlarının keyifli anları hala hafızalarda tazeyken, Wargaming global e-spor turnuvası Grand Finals 2017’de World of Tanks severleri nelerin beklediğini açıklıyor.

Bu sene dünyanın dört bir yanından 12 elit takım, World of Tanks dünya şampiyonu ünvanı ve 300.000 $ tutarındaki ödül havuzundan pay almak için karşı karşıya gelecek. Wargaming daha önce üst üste Polonya’da gerçekleştirdiği final organizasyonunu bu kez Moskova’daki, VTB Ice Palace’a taşıyacak. Büyük ve küçük olmak üzere iki arena barındıran mekanın büyük salonu yaklaşık 13.000 kişi kapasiteliyken küçük salonu ortalama 4000 kişiye ev sahipliği yapabilmekte.

Bu yıl Grand Finals organizasyonu ilk kez Rusya’da gerçekleşiyor olmasının yanı sıra iki ayrı etaba ayrılıyor. Grup etabı adı verilen ön elemelerin 23-24 Mayıs’ta stüdyo ortamında gerçekleşeceği belirtilirken, bu etabı geçmeyi başaran 8 takımın 27-28 Mayıs’ta VTB Ice Palace’da gerçekleşecek finaller öncesinde hazırlanmak için iki günü olacak.

Wargaming Global Rekabetçi Sporlar Başkanı Mohamed Fadl konuyla ilgili düşüncelerini, “World of Tanks’in doğduğu yer olan Bağımsız Devletler Topluluğu’nda çok ciddi ve sadık bir oyuncu kitlesi bulunuyor. Finalleri oyunun ilk çıktığı yerde gerçekleştiriyor olmaktan heyecanlıyız. Bu etkinlik aynı zamanda World of Tanks ile ilgili yeni gelişmeler ve güncellemeler hakkında oyuncularımızı bizzat bilgilendirmek adına eşsiz bir fırsat olacak,” şeklinde dile getirdi.

Wargaming ayrıca çok yakında çok özel bir Grand Finals paketi çıkaracaklarının da altını çizdi. Bununla ilgili gelişmeleri ilerleyen günlerde sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bu yıl da her yıl olduğu gibi Grand Finals’ı takip edenleri birçok oyun içi sürpriz bekliyor. Karşılaşmaları canlı olarak http://live.wgleague.net adresinde yer alan Wargaming Ligi Twitch adresinden izleyebilirsiniz.

 

 

Wargaming.net Ligi Hakkında

2013’te startı verilen Wargaming.net Ligi, Wargaming’in profesyonel e-spor ligidir. Şirketin ana ürünlerinden birini e-spor platformunda sunar ve tüm yıl boyunca birinci sınıf organizasyonlarla devam eder. Profesyonel ve hevesli oyunculara birbirleriyle yarışmak ve sınırlarının ötesine geçmek için bir fırsat sunan Wargaming.net Ligi, sürekli gelişmekte olan dünya çapındaki hedef kitlesinin de rekabetçi oyun içeriğine anında erişmesine olanak tanır.

Lig, e-sporu büyük ölçekli organizasyonlar ve sağladığı premium içerik aracılığıyla tanıtarak oyuncular ve ziyaretçiler arasındaki popülerliğini arttırmaya yöneliktir. Devasa ödül havuzu ve üstün kalitedeki profesyonel oyun turnuvaları canlı olarak milyonlarca izleyiciye sunulur. Bunlara ilaveten ligin erişilebilir yapısı yeni takımları cezbederek oyunun hedef kitlesinin global çapta gelişimine katkıda bulunur. Nihai amaç ise e-sporu profesyonel bir spora dönüştürebilmektir.

Oyuncu destekli bir girişimden dünya çapında bir organizasyona evrilen Wargaming.net Ligi, hedef kitlesini ilk sıraya koymakta ve pro-gamerlar ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarına göre geliştirilmektedir. Format ve kurallar profesyonel oyuncuların desteği ile sürekli değiştirilip iyileştirilir.

Wargaming.net Ligi’nin alt yapısı istekli oyuncular için profesyonel oyunculuğa doğru uzanan bir ilerleme ortamı sunmaktadır. Altın, Gümüş ve Bronz olarak üç kategorisi bulunan ligde yetenekli oyuncular pro-gaming dünyasında yer almanın yanı sıra e-spor kariyerlerinin zirvesine ulaşabilecekleri bir platformun parçası olabilirler

Resmi web sitesi

http://eu.wgleague.net

Wargaming Hakkında

Wargaming, ücretsiz devasa çevrimiçi pazarının liderlerinden biri olmanın yanı sıra ödüllü bir çevrimiçi oyun geliştiricisi ve yayıncısıdır. 1998 yılında özel bir şirket olarak kurulan Wargaming, piyasaya 10’dan fazla oyun sürmüştür. Wargaming şu anda, 20. yüzyıl savaş konseptini temel alan, zırhlı tankların başrolde olduğu World of Tanks, uçak savaşı simülasyonu World of Warplanes ve deniz savaşı simülasyonu World of Warships gibi takım bazlı çevrimiçi devasa savaş oyunları serisine odaklanmıştır. Wargaming, tüm seriyi (bu üç oyunu) bir araya getirerek online savaş evreninin merkezi hâline gelecek olan Wargaming.net servisini duyurmuştur.

World of Tanks Xbox sürümü ve World of Tanks’in mobil sürümü olan World of Tanks Blitz, şirketin çoklu platform desteğini hedefleyen stratejine uygun olarak çıkış yapmıştır. Bu oyunlardan World of Tanks Blitz, mobile platformların yanında, Windows 10 ve Mac OS X ile çapraz uyumludur. 2014 ve 2015’te yayınlanan World of Tanks Xbox sürümü ise epik tank savaşlarını konsol oyuncularının beğenisine sunmuş, Xbox 360 ve Xbox One kullanıcılarının beraberce er meydanlarına inmesine fırsat vermiştir. 2016’da yayınlanan World of Tanks PlayStation®4 sürümüyle şirket, konsoldaki ilerleyişini sürdürmektedir.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.