VFŞL Yaz Mevsimi’nin Başlangıç Tarihi Değişti!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Yaz Mevsimi mücadelelerinin başlangıç tarihi değişti. Yeni tip koronavirüs (COVID-19) pandemisi sebebi ile Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Kış Mevsimi grup aşaması maçlarına verilen 3 hafta aranın ardından çeyrek finaller, yarı finaller ve finallerin tarihi de ileri bir tarihe ertelenmişti. Normal şartlarda Nisan’ın son haftalarında oynanması beklenen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali önce 9 Mayıs Cumartesi gününe sonra 11 Mayıs Pazartesi gününe alınmıştı.

Yılın başında belirlenen tarihlere göre Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Yaz Mevsimi, Kış Mevsimi’nin bitişinden çok kısa bir süre sonra tekrar başlıyordu. Bunun takımlar ve oyuncular için çok yetersiz bir süre olduğunu fark eden Riot Games Türkiye, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Yaz Mevsimi’nin başlangıç tarihini 6 Haziran 2020 Cumartesi günü olarak açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda Riot Games’in yaptığı açıklama ile sağlık tedbirleri çerçevesinde Yaptığı açıklamada Orta Sezon Şampiyonası’nın (Mid Season Invitational – MSI) Temmuz’a ertelendiği duyurulmuştu. Yeniden yapılan açıklama ile Orta Sezon Şampiyonası’nın 2020 yılı için tamamen iptal edildiği belirtildi. Bunun yerine ülkeler Dünya Şampiyonası’na daha fazla takım gönderebilecek. Türkiye’nin göndereceği takım grup aşamasından mı başlayacak yoksa yine eleme oynayacak mı orası belirsiz. Daha detaylı bilgiler ilerleyen günlerde ortaya çıkacak. Orta Sezon Şampiyonası’nın (MSI) 2020 yılı için iptal edilmesi ile beraber bu kararı aldığını belirten şirket, yeni tarihin bu şekilde belirlendiğini belirtti.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!