Valorant’ın Türk Ajanı Fade, Tam Bir Yıldır Aramızda

Oyuncuların gözde oyunlarından biri haline gelen ve çıktığı andan beri milyonlarca oyuncuya sahip olan Valorant, geçtiğimiz sene Fade isimli Türk ajanı oyuncularla buluşturmuştu. Fade, birinci yılında da Türk kültürüne ait birçok simgeyi taşıyarak “güçlü ve özgün kadın” ruhunu yansıtmaya devam ediyor.

Türkiye’de de 11 yıldır faaliyet gösteren Riot Games, geçtiğimiz sene Fade isimli ajanını duyurarak tüm Türk oyuncuların kalbini çalacak bir hamle yapmıştı. Türk kelle avcısı Fade, düşmanların sırlarını gasp etmek için saf kabus gücünü kullanıyor. Korkuyla uyum içinde çalışarak hedeflerini avlayan Fade, hedeflerinin işini bitirmeden önce en büyük korkularını açığa çıkarıyor.

Türk seslendirmesi İlayda Alişan tarafından yapılan Fade, bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde kendine has yetenekleri ve Türk kültürünü simgeleyen özellikleriyle oyunun en sevilen ajanlarından biri haline geldi.

Oyunların Türkiye için yerelleştirilmesi ve e-spor alanında ülkemizi daha da ileriye taşımak için 11 yıldır farklı içeriklerin altına imza atan Riot Games, milyonlarca oyuncusu bulunan VALORANT’a bir Türk karakter getirmenin gururunu birinci yılında tüm oyuncularla paylaşmak adına Fade için hazırladığı özel bir video paylaştı.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!